Otomatik trojan virusü indirildi

Kaspersky'ın taraması bitince sonuçları burada paylaşın ona göre yorumlayalım, zor silinen bir virüs olabilir.

Windows Defender'dan gelen bildirime tıklayıp eylem başlat deyin. Oradan temizleyin bir sorun çıkmaz.

Kaspersky indirdim bile tarıyor şu an.
Hocam girdiğiniz siteyi az çok tahmin ediyorum, siz böyle sitelere girmeye devam ederseniz bilgisayarınız virüs kaynıyacak.

Yok genelde yeni sekme açılınca kapatıyordum hemen.
Hocam girdiğiniz siteyi az çok tahmin ediyorum, siz böyle sitelere girmeye devam ederseniz bilgisayarınız virüs kaynıyacak.

Bir de Google Chrome'da virüslere karşı indirdiklerimizi denetliyor mesela virüs indirdim onu anladı ve engelledi onu.

Hocam isterseniz bu ayarı açın izinsiz indirme olunca iptal edebilirsiniz.
Ekran Alıntısı.PNG

Eğer dosyayı çalıştırmadıysanız büyük ihtimalle bulaşmamıştır fakat emin olmak için sistemi bir AV ile taratın. Sonuçları buradan paylaşırsınız.

Tarayıcıya UBLOCK ORIGIN ve GHOSTERY eklentisini mutlaka kurun. Ublock diğer reklam engelleyicilere göre daha iyi ve agresif. Ghostery de izleme yapılmasını engelliyor. Site ne olursa olsun sorun çıkmaz. Dosya inmezse tabi, yani indirmezseniz. İllegal sitelerde takılacaksanız bir uygulama vardı, ismi şuan aklıma gelmedi, eskiden kullanırdım. Sarı bir çerçeve içine alıyordu, açtığınız program veya her neyse, siz kapatınca her şey siliniyordu. İsmini unuttum.. sanal bir yer oluşturuyordu yani kısaca. Bir şey box'dı.. hatırlayan olursa düzenlerim mesajı.

Yeni konular

Geri
Yukarı