Otomatik vites neden stop eder?

Araçta yokuş kalkış desteği var fakat aktif değildi. Stop ettikten sonra aktif hale getirip kalkış yaptım. Araç 2012 model A4 1.8 TFSI. Servisten yeni çıktı aks başı değiştirilip genel bi bakım yapıldı yağ vs eksik değil şuan. Sonrasında bu hadise başıma geldi. Kalkışta sıkıntı yapmıyor, ıslak hafif çamurlu asfaltta patenaj yaptıktan sonra durunca stop etti araç.
Araçlardan pek anlamam ama yükü çekememe gibi bir durumun söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Aracınızın gerek marka gerekse motor olarak böyle bir şeye olanak vermiyorum. Viteste herhangi bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Araçta yokuş kalkış desteği var fakat aktif değildi. Stop ettikten sonra aktif hale getirip kalkış yaptım. Araç 2012 model A4 1.8 TFSI. Servisten yeni çıktı aks başı değiştirilip genel bi bakım yapıldı yağ vs eksik değil şuan. Sonrasında bu hadise başıma geldi. Kalkışta sıkıntı yapmıyor, ıslak hafif çamurlu asfaltta patenaj yaptıktan sonra durunca stop etti araç.
Servisten yeni çıktıysa mantıken sorunu yoktur herhalde. Ne olur ne olmaz yine de götürüp sorun ve bundan sonra dik rampalarda yokuş kalkış desteğini kapatmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı