Otomatik Windows 11 güncellemesi geri alınırsa zarar oluşur mu?

Herixa

Hectopat
Arkadaşlar, daha 4-5 gün önce Windows 11'den 10'a geri dönmüştüm. Az önce sistem kendimi otomatikmen Windows 11'e yükseltmiş. Şimdi ben Windows 10'a geri dönmek istesem SSD'me herhangi bir zarar verir miyim, bu durum PC'yi yıpratır mı? Monitöre kafa atmak üzereyim.

Fazla boyle durumlar ile karsilasmamisan, bir sey olmaz.

Ben James Donkey 120GB SSD'me 20 kere falan Windows 10, 20 kere falan GNU/Linux kurdum. Daha sorunsuz calisiyor.

Ben yaptım çok kısa sürede geri döndü hatta şaşırdım ama bir sorun olmadı. Her şey bıraktığım gibiydi.
Hocam ben de daha öncesin de dönmüştüm. Şimdi 2. kez döneceğim, SSD'ye herhangi bir zararı olur mu diye merak ettim.
2 yıl önce sıfır aldım bilgisayarı, o zamandan beri hiç format atmadım. Oyunumu oynadım, işlerimi hallettim. İlk defa böyle durumla karşılaşıyorum, SSD'm de kronik sorunlu.

Ben James Donkey 120GB SSD'me 20 kere falan Windows 10, 20 kere falan GNU/Linux kurdum. Daha sorunsuz calisiyor.
Aynısını SU630 ile yaptım, benim küçük savaş makinemdir kendisi..
Hocam ben de daha öncesin de dönmüştüm. Şimdi 2. kez döneceğim, SSD'ye herhangi bir zararı olur mu diye merak ettim.

2 yıl önce sıfır aldım bilgisayarı, o zamandan beri hiç format oynamadım. Oyunumu oynadım, işlerimi hallettim. İlk defa böyle durumla karşılaşıyorum, SSD'm de kronik sorunlu.
Dediğim gibi, sadece okuma/yazma ömründen eksilir. Tabii olağanüstü bir eksilme olmaz.

2 yıl önce sıfır aldım bilgisayarı, o zamandan beri hiç format oynamadım. Oyunumu oynadım, işlerimi hallettim. İlk defa böyle durumla karşılaşıyorum, SSD'm de kronik sorunlu.

Yukarıdaki arkadaş güzel söylemiş diskin yazma ömründen başka hiçbir zararı olmaz.

Geri
Yukarı