Otomobil sektöründe çalışmak için hangi bölüm okunmalı?

Shinyapo LXXIV

Decipat
Son bir aydır kafam çok karışık bir şekilde hangi mesleği seçeceğim diye kafam karışıktı. Sonunda otomobil sektörüne çalışmaya karar verdim ama hangi mühendisliği seçiceğime karar veremedim. Otomobil sektöründe adı anılan biri olmak istiyorum ve bunun için yapabileceğim her işi yapmaya hazırım. Tasarımcı olmak istiyorum daha çok ve galiba makine mühendisliği okumam gerekiyor. Fakat Mak. Mühendisi çok olduğundan ve markaların tasarımcı tarafında doğduğundan pek iyi bakmıyorum. O yüzden otomobil sektörü için bilgisayar mı makine mi okumam lazım? Hangisini okumam lazımsa şimdiden nasıl hazırlanmam lazım? Makine için yaz tatili Fusion 360 öğreneyim ve sanayide çalışayım mı? Bilgisayar için C, C# gibi dilleri öğreneyim mi? Şu an lisenin başındayım ve boş zamanlarımda bu iki işten birini öğrenmeye çalışacağım.

İşin detayını bilmediğim için şunu yapın demeyeceğim fakat otomotiv mühendisi diye bir meslek var. Bloguma yazı girerken, bu öğrencilerin tezlerinden vs. yazı alıyorum sadece makine değil birçok alanı var bu mesleğin. Bi bakın derim. MacPherson'da öğreniliyor, common-rail'de.

İşin detayını bilmediğim için şunu yapın demeyeceğim fakat otomotiv mühendisi diye bir meslek var. Bloguma yazı girerken, bu öğrencilerin tezlerinden vs. yazı alıyorum sadece makine değil birçok alanı var bu mesleğin. Bi bakın derim. MacPherson'da öğreniliyor, common-rail'de.
Bu bölümün puanları düşük bölümün seçilmediğinden dolayı mı? Ve iş bulabilir miyim ki?

Bu bölümün puanları düşük bölümün seçilmediğinden dolayı mı? Ve iş bulabilir miyim ki?
Bu tarz bölümler kupon bölümlerdir. Eğer arkanızda birileri varsa bu bölümlerden kariyer yapabilirsiniz. Fakat siz bu konuda herhangi bir güce sahip değilseniz, bölüm elinizde patlayabilir. Çok çalışmakla güzel yerlere de getirebilir fakat tamamen çabanıza bağlı. Türkiye'de ne kadar mantıklı bilmiyorum ama..

Bu tarz bölümler kupon bölümlerdir. Eğer arkanızda birileri varsa bu bölümlerden kariyer yapabilirsiniz. Fakat siz bu konuda herhangi bir güce sahip değilseniz, bölüm elinizde patlayabilir. Çok çalışmakla güzel yerlere de getirebilir fakat tamamen çabanıza bağlı. Türkiye'de ne kadar mantıklı bilmiyorum ama..
Türkiye de okuyup yurtdışında çalışmak istiyorum. Akşam biraz araştıracağım bu bölümü teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı