Otomobillerde en gereksiz bulduğunuz şeyler?

Egea'daki dijital gösterge paneli. Onun yerine NCAP skorunu geliştirebilirdi, o araçta kimse dijital panel ya da Alcantara döşeme aramaz zaten.

Şanzıman bağlantısını da babam halleder o zaman :D.
Debriyaj araçtaki en kritik parçadır. Yokluğu düşünülemez. (Evet CVT ve tork konvertör sistemlerinin farkındayım, lafım debriyaj içerenler için.)

Debriyajın işlevi zaten tartışma konusu bile değil de işte ne bileyim arada debriyaj yüzünden stop edince ben kaybediyorum kendimi. Zırt pırt bas çek bas çek sıkıntı bastı şimdi bile.

USB, Bluetooth, SD Kart, AUX bulunduğu zamanlar eski, yeni model arabaya çöp bir kasetçalar teyp konulması.

Anladığım kadarıyla yaşın çok büyük değil(kötü anlamda demiyorum) ya yeni ehliyet aldın ya da alma yolundasın. O sıralar aşırı sinir bozucu evet, ama bir alışmaya bak bu sefer de otomatik istemiyorsun. Manuel candır :). Hele bir de sequential paddle manuel olsa off...
Debriyajın işlevi zaten tartışma konusu bile değil de işte ne bileyim arada debriyaj yüzünden stop edince ben kaybediyorum kendimi. Zırt pırt bas çek bas çek sıkıntı bastı şimdi bile.

0.9 Turbo motor olabilir. Nerede şu 2.6 Japonlar.
Bahsettiğin 2.6 Japon motorlarından Türkiye'de kaç tane var acaba? :D 0.9 1 litrelik turbo beslemeli motorlar geçmişteki 1.6 litrelik atmosferik motorlardan daha verimli ve performanslı. Sayılara takılmayın.

"Hey Mercedes" gereksiz geliyor. Bir de analog olması gerekirken dijital olan her şey. Ses açıp kapatmayı bile dokunmatik yapıyorlar. Yapmayın arkadaşım olmaz. Ben gözümü yoldan ayırmadan multimedyayı kontrol edebilmeliyim.

Bahsettiğin 2.6 Japon motorlarından Türkiye'de kaç tane var acaba? :D 0.9 1 litrelik turbo beslemeli motorlar geçmişteki 1.6 litrelik atmosferik motorlardan daha verimli ve performanslı. Sayılara takılmayın.

"Hey Mercedes" gereksiz geliyor. Bir de analog olması gerekirken dijital olan her şey. Ses açıp kapatmayı bile dokunmatik yapıyorlar. Yapmayın arkadaşım olmaz. Ben gözümü yoldan ayırmadan multimedyayı kontrol edebilmeliyim.
Hocam sesi geçin en basit klima ayarını bile ekranda 3 menü arkasına koyuyorlar ya gel de kafayı yeme. Dijitalleşmenin tek eksisi bu olabilir.

Hocam sesi geçin en basit klima ayarını bile ekranda 3 menü arkasına koyuyorlar ya gel de kafayı yeme. Dijitalleşmenin tek eksisi bu olabilir.

Kesinlikle katılıyorum. Berbat bir şey ya. Toyota'nın yeni araçlarında çok çirkin de olsa aşırı kullanışlı multimedya ekranları var. Bu sebepler sağ olsun Toyota'ya aşık olduk. :D

Geri
Yukarı