Otomobillerde en gereksiz bulduğunuz şeyler?

Aksine 3 silindir motorlar güncel 4 silindir motorlardan daha hırçın ses çıkarıyor. Bi bakın derim hocam videolara :D Japonlar büyük hacimli motorlarla anılmaz. Amerikan arabaları öyledir. 5 litre 7 litre yok 50 litre. Gereksiz işler. Japonlar adamdır. :D
1.0 TFSI sesi V10 ya da V6 gibi geliyor bana.😍
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alışırsam nefretim sona erer umarım :)
Arabanız hangisi? Üretici de manuel zevkinde etkili. Mesela Japonlar genel olarak zevkli değildir ancak kullanması daha kolaydır, debriyaj da hafif ve kısadır. Öte yandan VAG grubunda mesela bizim araçta debriyaj hem uzun hem ağır. Dur kalkta biraz yorabilir ayağın zayıfsa ancak hissiyat olarak bence çok daha iyi.
Ben biraz hissiyatçı adamım :D.

Arabanız hangisi? Üretici de manuel zevkinde etkili. Mesela Japonlar genel olarak zevkli değildir ancak kullanması daha kolaydır, debriyaj da hafif ve kısadır. Öte yandan VAG grubunda mesela bizim araçta debriyaj hem uzun hem ağır. Dur kalkta biraz yorabilir ayağın zayıfsa ancak hissiyat olarak bence çok daha iyi.
Ben biraz hissiyatçı adamım :D
Hocam manuel bitiyor maalesef. Tercih edilenler artık çoğunlukla otomatik vites araçlar. :(

1.0 TFSI sesi V10 ya da V6 gibi geliyor bana.😍
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Keşke verdiğin örnek fake ses çalmanın kitabını yazmış olmasa. Audi'ler bolca fake ses çalıyor, dizelde bile araç içinde V8 sesi geliyor. Adamlar bunun için Hans Zimmer'ı bile tuttular.

Keşke verdiğin örnek fake ses çalmanın kitabını yazmış olmasa. Audi'ler bolca fake ses çalıyor, dizelde bile araç içinde V8 sesi geliyor. Adamlar bunun için Hans Zimmer'ı bile tuttular.
3 silindir motorlar öyle değil hocam. Gerçek ses. :D TSI TFSI aynı motor.

Hocam manuel bitiyor maalesef. Tercih edilenler artık çoğunlukla otomatik vites araçlar. :(
Maalesef üzücü bir durum. Biz de bu gidişle satacağız arabayı, manuel sevmediğimizden değil, biraz daha giderse manuel alacak insan kalmayacağından. Özellikle VAG grubu otomatik ve anti dizelde başı çekiyor şu an, üzücü bir durum ama diğer yandan o ruhu içeren araçlarda manuel hiçbir zaman ölmez bence. Manuel olmayan bir 911 Speedster düşünülemez bile. (Her ne kadar alamasak da :))
3 silindir motorlar öyle değil hocam. Gerçek ses. :D TSI TFSI aynı motor.

Ağzım sulandı ya. Bizim Octavia'larda neden bu ses yok? Aynı motor halbuki.

Geri
Yukarı