Otomotiv mühendisliği için Gazi vs. Kocaeli Üniversitesi

Empire of game

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Otomotiv mühendisliğine gitmek istiyorum fakat üniversite konusunda kararsızım.
Gazi Üniversitesi prestijli diyorlar ama Bursa ve Kocaeli gibi sanayi şehri değil.
Kararsızım bu konuda, Kocaeli Üniversitesi iyi bir seçim gibi duruyor ama bilemiyorum. Bilgi verirseniz bu konu hakkında çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kocaeli Üniversitesi aslında o kadar da iyi bir üniversite değil. Ayrıca istediğin bölümün fakültesi dağ başında. Sanayiyle manayiyle hiçbir alakası yok yani. Gazi Üniversitesi senin için daha iyi bir tercih olacaktır.

Bursa uludağ üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Fabrika gezileri, otomotiv topluluğu ve uludağ racing gözüme çarpıyor çok iyi duruyor.

Gazi teknoloji fakültesi mi yoksa mühendislik fakültesi mi? İkisinin yerleri ve eğitim kaliteleri hatta içindeki insanlar bile farklı. Gazi'de prestij var evet eğitim kalitesi de üzmez ama Kocaeli hakkında bir şey bilmiyorum.

Hocam iki fakülte arasında ne farklar var? Bu sene gazi düşünüyorum mühendislik fakültesi yazılır mı?
Mühendislik yazılır da farklar zaten dediğim gibi. Demediğim tek fark teknoloji fakültesi Beşevler'de yani merkez kampüste çok daha güzel bir yeri var. Mühendislik fakültesi Maltepe'de Kampüs olarak daha dar ve okulun geri kalanından ayrı bir yerde tamamen. Okulun geri kalanından ayrı olması işinize de gelebilir aslında :)

Merhaba.
Otomotiv mühendisliğine gitmek istiyorum fakat üniversite konusunda kararsızım.
Gazi Üniversitesi prestijli diyorlar ama Bursa ve Kocaeli gibi sanayi şehri değil.
Kararsızım bu konuda, Kocaeli Üniversitesi iyi bir seçim gibi duruyor ama bilemiyorum. Bilgi verirseniz bu konu hakkında çok iyi olur.

Otomotiv sektörünün en yaygın olduğu bölge Marmara Bölgesidir. Ben Kocaeli'de okuyorum ve üniversite mühendislik için gayet kaliteli. ODTÜ, İTÜ gibi olmayacak ama kalitesi iyidir. Ayrıca Bursa ve Sakarya'daki üniversiteleri de tercih edebilirsin. Şehir seçme konusunu ciddiye al. Ankara, Eskişehir gibi illerde savunma sanayi daha yaygın. Tabiki başka illerde okuyup yine otomotivde iş bulabilirsin ama bu Marmara Bölgesinde daha kolay olur.

Geri
Yukarı