Oturum açmalı Wi-Fi ağlarında uygulamalara Proxy girme

brknkorkmaz

Kilopat
Daha fazla  
Sorunu olabildiğince basit anlatmaya çalışacağım. Bir buçuk ay önce işim gereği tablet aldım. Oturum sistemi olduğu için tabletimi bilişim merkezine kaydettirdim. Wi-Fi'a bağlanınca cafelerdeki sistem gibi Chrome üzerinden şirketimin sağlamış olduğu kullanıcı adı ve şifremle giriş yapıyorum. Giriş yaptıktan sonra da Wi-Fi ayarlarından şirketin Proxy'sini girmek zorundayız. Aynı şey taşınabilir bilgisayarlar için de söz konusu. Proxy ve port'u ilgili yerlere yazdıktan sonra Chrome'a girip herhangi bir siteye girmeye çalışınca tekrar kullanıcı adı ve şifre soruyor. Bir kere giriş yaptığımda uygulama açık kaldığı sürece tekrar sormuyor. Uygulamadan çıkıp tekrar bi siteye girmek isteyince kullanıcı adı şifre soruyor. Orada da yine aynı şekilde giriş yapınca ağa bağlanmış oluyoruz. Burası herkes için standart, hiçbir anormallik yok. Sıkıntı bundan sonra başlıyor. Chrome'da istediğiniz siteye girebiliyorum ancak hiçbir uygulamayı kullanamıyorum. Wi-Fi ayar kısmında zaten bununla ilgili uyarıda bulunuyor. Fotoğraf ekledim. Youtube, PlayStore, Haber uygulamaları dahil hiçbirine giremiyorum. Uygulamaların içinde de giriş yapmam gerektiğini düşünüyorum. Çünkü sadece giriş yapabildiğim uygulamaları kullanabiliyorum. Chrome, Firefox vb. Basit gibi görünebilir ama hiçbir uygulamayı kullanamamak çok can sıkıcı bir durum. Uygulamaların da id-pw sormasını sağlayabilir miyim? Teşekkür ederim.

Screenshot_2017-12-01-10-02-52-167.jpeg Screenshot_2017-12-01-10-18-43-976.jpeg Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı