Outlook.com Hesabını Outlook 2010 ile Kullanma

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Katılım
12 Haziran 2011
Mesajlar
14.712
Beğeniler
6.512
Yer
Nebuchadnezzar
[h=1]POP3 Ayarları ile Outlook.com hesabınızı Outlook 2010 ile kullanın.[/h][h=3]Microsoft'un yeni e-posta servisi Outlook.com'u Microsoft Outlook 2010 ile kullanmak istiyorsunuz...[/h]Microsoft'un yeni e-posta hizmeti Outlook.com, hotmail'in yerini alırken POP3 seçenekleri de sunuyor.

Microsoft Office paketinin bir parçası olan Outlook 2010'da POP3 ayarları şu şekilde:

İlk olarka Outlook'ta Yeni Hesap açıyorsunuz. Sunucu ayarlarını ve türlerini el ile yapılandır seçeneğini işaretleyin ve İleri deyin.Bir sonraki adımda Internet E-posta seçeneğini işaretleyip tekrar İleri deyin.Geldik en önemli kısıma. Burada kullanıcı adı olarak e-posta adresinizin tamamını girmelisiniz. POP3 ayarını ise resimdeki gibi yapabilirsiniz.Hesap Türü: POP3
Gelen posta sunucusu: pop3.live.com
Giden posta sunucusu (SMTP): smtp.live.com

"Güvenli Parola kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın" seçeneğini de işaretledikten sonra Diğer Ayarlar düğmesine basın.Burada Giden Sunucusu sekmesine gelin ve Giden Sunucu (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneğini ve ardında da Gelen posta sunucumla aynı ad ayarlarını kullan seçeneklerini seçin.

Şimdi de Gelişmiş sekmesine geçin.Bu sunucu şifreli bağlantı gerektirir seçeneğini işaretleyin. Gelen Posta Sunucusu (POP3) portu 995 olacaktır, öyle kalsın.

Giden Posta Sunucusu (SMTP) yanındaki portu da 25'ten 587'e çevirin. Zira Türk Telekom ülkemizde mail gönderme portunu değiştirdi.

Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan menüsünden TLS'i seçmeyi de unutmayın. Tamam diyerek pencereyi kapatın ve İleri diyerek Outlook.com hesabınızın çalışıp çalışmadığını test edin.

İşlem bittiğinde artık Outlook.com hesabınızdaki e-postaları alıp bu hesap ile e-posta gönderebileceksiniz.

Kısmen alıntıdır. Kaynak: Outlook.com POP3 Ayarları - Selçuk İslamoğlu (Blog) - CHIP Online
 

Katılım
8 Ağustos 2012
Mesajlar
500
Beğeniler
185
Yer
İstanbul
Harika bir rehber olmuş, teşekürler.
 Yeni konular

Yukarı