"Outsider One" sorumsuzluğu

Cole McCree

Hectopat
"Outsider One" ekibinin bir yılı aşkın süredir "Dishonored: Death of the outsider" oyununun Türkçe yama çalışmalarını sürdürmeleri ve hala sonuca varamamaları çok üzücü, iki ay önce "yama çalışmalarını tamamladık yakında teste başlayıp yayınlayacağız" adlı bir duyuruda bulundular ama hala ortada bir yama yok ve ayrıca forum sayfasına da yorum atılamamakta. Otuz saatlik bir oyuna bir yıldır Türkçe yama çıkaramadılar, bundan sonra da çıkacağını zannetmiyorum. Keşke oyun firmaları oyunlara Türkçe dil seçeneği eklese ve biz de sorumsuz (Outsider One vb.) veya çıkarcı (Animus) Türkçe yama yapan ekiplere muhtaç olmasak...
Evet.

İsterse 10 yıl sonra çıkarır. Adamın keyfi. Konuyu neden kilitlediklerini de zaten son yorumda açıklamışlardı. O adam şu ana kadar az da olsa yamalarını hep çıkardı. Adam sonuçta abonelikle ya da para karşılığı yama satmıyor. İsterse hiç çıkarmaz, kimse de bir şey diyemez. Ücretli gruplara da muhtaç değilsin ki. Almazsın olur biter.

İsterse 10 yıl sonra çıkarır. Adamın keyfi. Konuyu neden kilitlediklerini de zaten son yorumda açıklamışlardı. O adam şu ana kadar az da olsa yamalarını hep çıkardı. Adam sonuçta abonelikle ya da para karşılığı yama satmıyor. İsterse hiç çıkarmaz, kimse de bir şey diyemez. Ücretli gruplara da muhtaç değilsin ki. Almazsın olur biter.

Hem yamayı çıkarmayarak hem de millete "yapıyoruz" diye umut vererek diğer gönüllü yamacıların önlerini kesemezler. Oyunları Türkçe oynamayı istiyorum ve benim gibi bir sürü insan var, yani aradığım yamayı yapan ücretli bir grup ise ve ücretsiz bir alternatif bulamadıysam o yamayı satın almaya mecburum demektir.

Katılıyorum, adam komple tüm seriyi DLC'lerle birlikte çevirdi. Gidip paraylada satmadı. İstediği zaman çıkarır.

Hem yamayı çıkarmayarak hem de millete "yapıyoruz" diye umut vererek diğer gönüllü yamacıların önlerini kesemezler. Oyunları Türkçe oynamayı istiyorum ve benim gibi bir sürü insan var, yani aradığım yamayı yapan ücretli bir grup ise ve ücretsiz bir alternatif bulamadıysam o yamayı satın almaya mecburum demektir.
O zaman satın alacaksın. Ya da oynamayacaksın. Millet senin keyfin için dövünmek zorunda değil.

O zaman satın alacaksın. Ya da oynamayacaksın. Millet senin keyfin için dövünmek zorunda değil.

Sadece benim keyfim değil, benim gibi oynamak isteyenlerin tüm oyuncuların keyfi...
Katılıyorum, adam komple tüm seriyi DLC'lerle birlikte çevirdi. Gidip parayla da satmadı. İstediği zaman çıkarır.

Zaten kalitesine bir lafım yok adam Türkçe yamaları kusursuz bir şekilde çıkarıyor fakat bu yama fazla uzadı, üstelik bahsi geçen oyunun da oynanış süresi otuz saati geçmiyor ama nedense bir yıldır hala çıkarılamadı.

Sadece benim keyfim değil, benim gibi oynamak isteyenlerin tüm oyuncuların keyfi... Boş yorumlar atacağınıza susun.

Sizin gibi oyuncular oynamak istiyorsanız yapacağınız çok kolay bir şey var: İngilizce öğrenmek. En azından sırf bir oyunun yaması yok diye oynamamazlık yapmazsınız. İngilizce bilince böyle şeylerle uğraşmıyorsunuz işte, tavsiye ederim. Ya da her oyuna ekstradan yama için paşa paşa para vereceksin.Bu kadar.

Sizin gibi oyuncular oynamak istiyorsanız yapacağınız çok kolay bir şey var: İngilizce öğrenmek. En azından sırf bir oyunun yaması yok diye oynamamazlık yapmazsınız. İngilizce bilince böyle şeylerle uğraşmıyorsunuz işte, tavsiye ederim. En azından oynadığınızı anlayabilecek İngilizce.

İngilizce biliyorum fakat oyunu rahat bir şekilde kendi dilimde oynamak istiyorum, anlayamadığım kelimeler çıktığında takılmak ve Google çeviri açmak istemiyorum...

İngilizce biliyorum fakat oyunu rahat bir şekilde kendi dilimde oynamak istiyorum, anlayamadığım kelimeler çıktığında takılmak ve Google çeviri açmak istemiyorum...

Hangi seviyede biliyorsunuz? Çoğu oyun gayet basit bir İngilizce istiyor zaten.Ağır dili olan belli başlı oyunlarda da ya mod olarak ya da seçenek olarak oluyor zaten. Anlamadığınız kelimeler çıktığında not alın sonradan bakarsınız ki zamanla bunların sayısı azalıyor zaten. Her kelimeyi çevirmenize gerek yok, genel olarak anlamını çıkarmanız yeterli. İngilizce bilip Türkçe yama arayan ilk kez sizi görüyorum...

Hangi seviyede biliyorsunuz? Çoğu oyun gayet basit bir İngilizce istiyor zaten. Ağır dili olan belli başlı oyunlarda da ya mod olarak ya da seçenek olarak oluyor zaten. Anlamadığınız kelimeler çıktığında not alın sonradan bakarsınız ki zamanla bunların sayısı azalıyor zaten. Her kelimeyi çevirmenize gerek yok, genel olarak anlamını çıkarmanız yeterli. İngilizce bilip Türkçe yama arayan ilk kez sizi görüyorum...

B2 seviyesinde İngilizce biliyorum.

Geri
Yukarı