Overclock ile oyunlarda ne kadar performans artışı yakalayabiliriz ?

FurkanÇ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar overclock ile oyunlarda ne kadar performans artışı sağlayabiliriz ? Fps olarak işlemcinin etkilemediğini biliyorum ekran kartını oc lemek ne kadar doğru bir zarar verirmi karta ve ne kadar performans artışı sağlanabilir ?
Sapphire R9 290X Bf4 Edition Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Birde bu kart referans tasarımmı sapphire olduğuna göre değil heralde ama fan yok üzerinde anlayamadım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevirinim.

Arkadaşlar overclock ile oyunlarda ne kadar performans artışı sağlayabiliriz ? Fps olarak işlemcinin etkilemediğini biliyorum ekran kartını oc lemek ne kadar doğru bir zarar verirmi karta ve ne kadar performans artışı sağlanabilir ?
Sapphire R9 290X Bf4 Edition Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Birde bu kart referans tasarımmı sapphire olduğuna göre değil heralde ama fan yok üzerinde anlayamadım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevirinim.
O ekran kartı referans tasarım.
Birde sağdaki şey fan. Hava akışı fan sayesinde sağdan sola şeklinde. Yani sağ taraftan alıp kasa dışına veriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı