Overclock sonrası FPS düşüşü yaşanması

WhoneX

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik ve Web Tasarım
Ben bugün MSI AfterBurner adlı programı indirdim biraz yükselttim 2 dk bile olmadan geri ayarlarına çevirdim. CSGO'da 110 FPS'in altına düşmeyen bilgisayarım şu anda 80 FPS'yi zor görüyor yeni bir işlemci veya ekran kartı alacak bütçem de yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bugün MSI AfterBurner adlı programı indirdim biraz yükselttim 2 dk bile olmadan geri ayarlarına çevirdim. CSGO'da 110 FPS'in altına düşmeyen bilgisayarım şu anda 80 FPS'yi zor görüyor yeni bir işlemci veya ekran kartı alacak bütçem de yok maalesef.
Her işlemcinin grafik kartının overclock direnci farklıdır zorlamaya gelmez bazı kartlar işlemciler. O yüzden firmalar overclock garantisi vermezler Overclock=risk ayrıca uzun süredir kullanılan 3 4 yıllık sistemlerde overclock tavsiye edilmez risk katlanır performans kaybı verimlilikte düşüş gözlemlenir üzer😉

Her işlemcinin grafik kartının overclock direnci farklıdır zorlamaya gelmez bazı kartlar işlemciler. O yüzden firmalar overclock garantisi vermezler Overclock=risk ayrıca uzun süredir kullanılan 3 4 yıllık sistemlerde overclock tavsiye edilmez risk katlanır performans kaybı verimlilikte düşüş gözlemlenir üzer😉
Yani geri alamazmıyım? :(

Yani geri alamazmıyım? :(
Overclock riskli bir iştir geri düzelir mi bilemiyorum ama işlemci ve grafik birimi zorlanmış sanırım zorlanınca bu tarz problemler görülebilir. Senin yapacak birşeyin yok zaten frekansları geri eski ayarında getirmissin bir kaç hafta bekle duzelmezse teknik servis ile iletişime geçebilirsin ücreti mukabilinde ilgilenirler

İnternette bu sorunu yaşayan çok kişi gördüm ve 2 saat araştırmamın sonucunda sorunu çözdüm hatta daha iyi fps alıyorum programı sildim ve ardından DDU programı ile grafik sürücümü kaldırdım ve ardından nvdia Sürücüleri Yükle | NVIDIA sitesinden ekran kartımın driverını indirdim ve bilgisayarı biraz dinlendirdim ve açtığımda hiç bi sıkıntı olmadı normalde 200 fps alırken şimdi 250-300 fps alıyorum.

DDU:Display Driver Uninstaller Download version 17.0.8.6

Kullanımı:
[çözüldü] Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

Ekran Kartı Driver:
AMD(otomatik buluyor):AMD Driver Autodetect

AMD(manuel olarak siz seçiyorsunuz):Download Drivers

NVDİA(manuel olarak siz seçiyorsunuz):Sürücüleri Yükle | NVIDIA

İnternette bu sorunu yaşayan çok kişi gördüm ve 2 saat araştırmamın sonucunda sorunu çözdüm hatta daha iyi fps alıyorum programı sildim ve ardından DDU programı ile grafik sürücümü kaldırdım ve ardından nvdia Sürücüleri Yükle | NVIDIA sitesinden ekran kartımın driverını indirdim ve bilgisayarı biraz dinlendirdim ve açtığımda hiç bi sıkıntı olmadı normalde 200 fps alırken şimdi 250-300 fps alıyorum.

DDU:Display Driver Uninstaller Download version 17.0.8.6

Kullanımı:
[çözüldü] Display Driver Uninstaller (DDU) nedir, nasıl kullanılır?

Ekran Kartı Driver:
AMD(otomatik buluyor):AMD Driver Autodetect

AMD(manuel olarak siz seçiyorsunuz):Download Drivers

NVDİA(manuel olarak siz seçiyorsunuz):Sürücüleri Yükle | NVIDIA
Eve gidince deneyeceğim ben 70 fps alıyordum overclock sonrası 15 e düştü nedense Fornite'de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı