Overclock sonrası mavi ekran sorunu

Sistemi ve yaptığınız ayarları belirtin.

Sistemi ve yaptığınız ayarları belirtin.
Intel® Pentium® Processor E2160 (1M Cache, 1.80 GHz işlemcim bu ben 1.80 ghz yi 1.87 kadar çıkardım ama 1.90 yapınca mavi ekran veriyor ramlerim 2 gb 800 mhz ama anakarttan dolayı 667 destekliyor ramlerimide 533 degerine aldım 400 aldım sonra yinede ne kadar düşürsemde 1.90 ghzde hep mavi ekran veriyor

@Asım Demir

@Murat5038

OC olaylarına girmem konu çok uzadığı için. OC yapmayı doğru şekilde biliyorsanız PSU ve anakart kaynaklı yükseltemiyor olabilirsiniz. Ancak OC'yi tam bilmediğinizin kanıtı RAM'ın frekansını da yükseltmeniz. RAM frekanslarını kurcalamadan küçük yükseltmelerle CPU frekans ve volt'u yükseltebilirsiniz.

s
100 Mhz ne kadarlık bir performans farkı bekliyorsunuz? Yoksa can sıkıntısından mı?
sorunumu dogru okusaydınız böyle bir şey söylemezdiniz

OC olaylarına girmem konu çok uzadığı için. OC yapmayı doğru şekilde biliyorsanız PSU ve anakart kaynaklı yükseltemiyor olabilirsiniz. Ancak OC'yi tam bilmediğinizin kanıtı RAM'ın frekansını da yükseltmeniz. RAM frekanslarını kurcalamadan küçük yükseltmelerle CPU frekans ve volt'u yükseltebilirsiniz.
ramlari yükseltmedim aksine kademe kademe düşürdüm en düşük 400 mhz yinede mavi ekran veriyor voltaj bölümü benim biosumda bulunmuyor yada umarım ben göremedim

Otomatik ayarlardan manuel'e alsaydınız görebilirsiniz. RAM frekanslarını dediğim gibi ellemeyin BIOS default edin.
Bu mavi ekran vermesinin sebebi ramden kaynaklimi yoksa voltaj mı yetmiyor attığım linkte memory gözüküyor çünkü

Otomatik ayarlardan manuel'e alsaydınız görebilirsiniz. RAM frekanslarını dediğim gibi ellemeyin BIOS default edin.
Bu arada overclock yaptıktan 5-6 saat sonra mavi Ekran veriyor genelde oyun oynarken veriyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı