Overclock yaptıktan sonra FPS düşmesi

EreNCyLN41

Femtopat
Daha fazla  
Cyberpunk için AMD Radeon Software kullanarak overclock yaptım ama sonradan normal frekansına geri getirdim. CS:GO'da 300 FPS alırken 70-80'e düştü, onun dışında bütün oyunlarda anlık bir şekilde donma takılma yaşıyorum ne yaptıysam da düzelmedi, oyunların grafiklerini en aşağıya çekıyorum yine aynı FPS alıyorum yine aynı donmalarla karşılaşıyorum.

Cyberpunk için AMD Radeon Software kullanarak overclock yaptım ama sonradan normal frekansına geri getirdim. CS:GO'da 300 FPS alırken 70-80'e düştü, onun dışında bütün oyunlarda anlık bir şekilde donma takılma yaşıyorum ne yaptıysam da düzelmedi, oyunların grafiklerini en aşağıya çekıyorum yine aynı FPS alıyorum yine aynı donmalarla karşılaşıyorum.

Sistem özellikleri?

Sıcaklık değerleriniz nasıl? İyi bir soğutucunuz yoksa OC zararlı olur.

radeon rx570 armor oc 4gb
ryzen 5 1600 six core
8gb ram
soğutucu amd nin işlemcinin yanında verdiği stok soğutucu fakat radeon software de 70-80 dereceyi geçmediğini gördüm.
Sıcaklıktan dolayı olmuştur diye düşünüyorum. İyi bir soğutucunuz var mı?
hocam stok soğutucu kullanıyorum , sıcaklık değerlerım en yuksek 70-80 derece civarı

Eski sürücüleri silip, en yeni sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.

Eski sürücüleri silip, en yeni sürücüyü kurmayı deneyebilirsiniz.
yaptım hocam fakat yine aynı
BIOS'u sıfırlamayı dene.
sıfırladım fakat sonuç yine aynı hocam

Geri
Yukarı