Overclock zararlı olur mu?

serhannb

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar, iyi akşamlar dilerim.
Ballistix Sport lt gray 8gb*2 RAM'ım var ve bu RAM'ler 3000 MHz'ye kadar destekliyor. Hatta belki daha fazla, bilmiyorum. Yalnız şu an sadece 2300 MHz ile çalışıyorlar. Gigabyte B450M S2H anakartımda overclock yapmak istiyorum fakat doğru değerleri bulamayıp bir zarar vermekten korkuyorum. Konu hakkında bilgisi olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ediyorum herkese, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar, iyi akşamlar dilerim.
Ballistix Sport lt gray 8gb*2 RAM'ım var ve bu RAM'ler 3000 MHz'ye kadar destekliyor. Hatta belki daha fazla, bilmiyorum. Yalnız şu an sadece 2300 MHz ile çalışıyorlar. Gigabyte B450M S2H anakartımda overclock yapmak istiyorum fakat doğru değerleri bulamayıp bir zarar vermekten korkuyorum. Konu hakkında bilgisi olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ediyorum herkese, saygılar.

XMP açtığında gelen değerde bırakırsan zararı olmaz.

Doğru değerler derken? XMP Veya D.O.C.P olarak karşınıza çıkan seçeneği seçerseniz RAM'ler otomatik olarak turbo frekansına erişecek. Bunu yapmanızın herhangi bir zararı yoktur zaten ram 3000MHz'ye kadar çıkabileceğini söylüyor eğer çıkınca sorun olsaydı 3000 MHz desteği koymazlardı.

Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Xmp kapalı durumda açınca direk geçtiğini bilmiyordum değerleri kendimiz giriyoruz diye düşünmüştüm sanırım öyle değilmiş

Yeni konular

Geri
Yukarı