Çözüldü "Overclocking had failed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
IMG_20220516_125817.jpg

Dün bilgisayarı temizleyeyim dedim. İşlemcinin termal macununu değiştirdim, sonra da güç kaynağının fanını ses çıkarıyordu biraz yağ ekledim bir iki damla. Bakımı yaptıktan sonra bilgisayarı başlattım Windows hoş geldinizde birden kapanıyordu. Defalarca tekrar başlattığımda böyle bir ekran çıktı.

Güç kaynağının fişini çektim. Boştayken bilgisayarın Power tuşuna basılı tuttum. BIOS pilini çıkardım bekledim taktım.

BIOS ayarlarından ayarları sıfırladım.
Ama sorunum çözülmedi.
Güç kaynağından sorun olsa niye böyle bir mesaj versin ki?

Çözüm
İşlemci ısınmıştır anakarta bir şeyler ısınıp kapatıyor olabilir.

Sorunu tespit ettim.
BIOS'a ilk girdiğimde CPU temparature 80'lerin başındayken gittikçe yükselmeye başladı. 97 derecedeyken fotoğrafını çektim sonra 100leri geçti bayağı yükseldi sonra bilgisayar kapandı aniden. Sorun şu ki ben exit kısmının orada ayarları sıfırla falan yaptım ama bir türlü düzelmedi. Herhalde değerleri kendim ayarlamam lazım. Yani BIOS ayarı sıfırlayınca işlemcinin overclocking'i kendiliğinden geçmiyor. İşin garip kısmı ben asla ama asla BIOS'a girip kurcalayıp frekanslarıyla oynamadım. Yaptığım tek şey işlemci macunu yenileme ve güç kaynağının fanını yağlamak idi.

IMG_20220516_163310.jpg

Sorunum sıcaklık ile alakalıymış. Çözüldü teşekkürler.
İşlemci ısınmıştır anakarta bir şeyler ısınıp kapatıyor olabilir.

Sorunu tespit ettim.
BIOS'a ilk girdiğimde CPU temparature 80'lerin başındayken gittikçe yükselmeye başladı. 97 derecedeyken fotoğrafını çektim sonra 100leri geçti bayağı yükseldi sonra bilgisayar kapandı aniden. Sorun şu ki ben exit kısmının orada ayarları sıfırla falan yaptım ama bir türlü düzelmedi. Herhalde değerleri kendim ayarlamam lazım. Yani BIOS ayarı sıfırlayınca işlemcinin overclocking'i kendiliğinden geçmiyor. İşin garip kısmı ben asla ama asla BIOS'a girip kurcalayıp frekanslarıyla oynamadım. Yaptığım tek şey işlemci macunu yenileme ve güç kaynağının fanını yağlamak idi.

IMG_20220516_163310.jpg

Sorunum sıcaklık ile alakalıymış. Çözüldü teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı