Overrated Bulduğunuz Oyunlar

Last of Us (Part 1) - Standart senaryo, övüldüğü kadar iyi bir senaryosu yok. Ancak oturaklı bir oynanışı var. Senaryo anlamında Overrated.
Stray - Dying Light 2'nin ödüllere aday olamayıpta bu oyunda olan nedir?
Dying Light - Yukarıdakine tezat olacak ama, getir-götür amele işi yaptıran oyunlardan nefret ediyorum.
Crysis - Teknoloji demosu, yurtdışında oyun yerine koyan bile yok. Sırf başındakiler yerli diye yüceltilemez. IO Interactive'nin başında da Türk var, onu da övelim?
Dishonered - Sıkılmaktan oynayamadığım bir oyun daha.
Outlast - Tamamen yayıncı şişirmesi, Amnesia TDD'nin tırnağı olamaz. Hele ki RE7-8 gibi şaheser oyunlar varken.
Hollow Knight - Sıkı bir Souls oyuncusuyum ama bu oyunu souls-like diye çağırmaktan vazgeçin, bu oyun metroidvania oyunudur ve souls oyunlarına göre çeşitlilik sıfır. Bunun yerine açın Grime oynayın.

Son düzenleme:
Witcher 3, Stray gibi yürüme simülasyonları ( Outlast gibi sözde korkular dahil), Uncharted serisi, Last of Us 1(2 güzel), Dark Souls 1 ve 2( Bloodborne harika, 3'ü daha deneyimlemedim ama oynanış ve görsel anlamda 1 ve 2 yaşlı hissettirdi. Mafia 2( Döneminde bile eksiklikleri vardı). Herhangi bir övülmüş Ubisoft oyunu( Senaryo çöp, oynanış bugdan geçilmiyor, açık dünya boş, atmosfer iyi sadece), Türkiye'de çok övülmüş olmasa da God of War (2005) ve Devil May Cry 1'de oldukça kötü. GoW 2 ve Devil May Cry 3 gerçekten iyi ama.

Witcher 3, Stray gibi yürüme simülasyonları ( Outlast gibi sözde korkular dahil), Uncharted serisi, Last of Us 1(2 güzel), Dark Souls 1 ve 2( Bloodborne harika, 3'ü daha deneyimlemedim ama oynanış ve görsel anlamda 1 ve 2 yaşlı hissettirdi. Mafia 2( Döneminde bile eksiklikleri vardı). Herhangi bir övülmüş Ubisoft oyunu( Senaryo çöp, oynanış bugdan geçilmiyor, açık dünya boş, atmosfer iyi sadece), Türkiye'de çok övülmüş olmasa da God of War (2005) ve Devil May Cry 1'de oldukça kötü. GoW 2 ve Devil May Cry 3 gerçekten iyi ama.
Dark Souls 1 ve 2 farklı anlamlarda Dark Souls 3'den iyi, benim de serideki en sevdiğim oyun 3.oyundur ancak Dark Souls 3 sadece lineer ilerlenen bir aksiyon oyunu gibi tasarlanmışken 1 ve 2 öyle değil. Örneğin ben 1'de (2'yi sevmem o yüzden ondan örnek vermeyeceğim) karakterimi açar açmaz gitmemem gereken mekanlara erkenden gider karakterimi güçlendirecek paketleri alır erken oyuna güçlü başlarım.

Aynı şeyi Elden Ring'de de yaparım ancak Dark Souls 3'de bunu yapamıyorum işte. Çünkü özgürlük yok, gitmen gereken en fazla 2 farklı yol oluyor ve illa bu ikisinden birine gideceksin, oyunun çizdiği patikayı boş verip kendi yolumu çizeyim diyemiyorsun. Ha bir de oyunda hiç gizem yok mesela Dark Souls 2'nin övdüğüm tek yanı bu, çok fazla gizem vardı Dark Souls 2'de, önceden kestiğin bir boss arenasına tekrar uğrarsan gizli boss gelmesi, seni sürekli takip eden Pursuer, sadece hollow iken açabileceğin kapılar, spesifik bir eşya takınca sinirlenip hemen 2.phase'e geçiş yapan bosslar vs. örnekler çok. Ama bunların hiçbirini Dark Souls 3'de görmedim ben.

Bence insanların 1 ve 2. Souls oyunlarını sevmesinin sebebi bu, ama bunlar dışında katılıyorum çok eskiler ve özellikle ilk oyun bölüm dizaynı açısından biraz sıkıntılı. Sıkıntılı olduğu nokta sadece ölmen için tasarlanmış olmaları, o bölüm dizaynlarını başka bir firma yapmış olsa herkes "oyun süresini uzatmak için yapay zorluk oluşturmuşlar" diye eleştirirdi yani kusura bakmayın.

Dark Souls 1 ve 2 farklı anlamlarda Dark Souls 3'den iyi, benim de serideki en sevdiğim oyun 3.oyundur ancak Dark Souls 3 sadece lineer ilerlenen bir aksiyon oyunu gibi tasarlanmışken 1 ve 2 öyle değil. Örneğin ben 1'de (2'yi sevmem o yüzden ondan örnek vermeyeceğim) karakterimi açar açmaz gitmemem gereken mekanlara erkenden gider karakterimi güçlendirecek paketleri alır erken oyuna güçlü başlarım.

Aynı şeyi Elden Ring'de de yaparım ancak Dark Souls 3'de bunu yapamıyorum işte. Çünkü özgürlük yok, gitmen gereken en fazla 2 farklı yol oluyor ve illa bu ikisinden birine gideceksin, oyunun çizdiği patikayı boş verip kendi yolumu çizeyim diyemiyorsun. Ha bir de oyunda hiç gizem yok mesela Dark Souls 2'nin övdüğüm tek yanı bu, çok fazla gizem vardı Dark Souls 2'de, önceden kestiğin bir boss arenasına tekrar uğrarsan gizli boss gelmesi, seni sürekli takip eden Pursuer, sadece hollow iken açabileceğin kapılar, spesifik bir eşya takınca sinirlenip hemen 2.phase'e geçiş yapan bosslar vs. örnekler çok. Ama bunların hiçbirini Dark Souls 3'de görmedim ben.

Bence insanların 1 ve 2. Souls oyunlarını sevmesinin sebebi bu, ama bunlar dışında katılıyorum çok eskiler ve özellikle ilk oyun bölüm dizaynı açısından biraz sıkıntılı. Sıkıntılı olduğu nokta sadece ölmen için tasarlanmış olmaları, o bölüm dizaynlarını başka bir firma yapmış olsa herkes "oyun süresini uzatmak için yapay zorluk oluşturmuşlar" diye eleştirirdi yani kusura bakmayın.
Mesela benim 2. oyunu sevmeme sebebim de o gizem yapısı hocam. 20 saat önce kestiğim bossun mekanına geri dönmem gerektiğini anlamak, bulmak beni sogutmustu. 1. oyunun bölüm dizaynını sevip düşmanları ve bossları sevmemiştim. Aynı boss ile 3 kere kapışmak zaten kötü üstüne bir de Abyss bölümünde belirli bir eşyayı kusanmadan ya da kullanmadan tam hatırlamıyorum kesemediğin yaratıklar, boss için yüzük takmak, Anor Londo okçuları, tuzaklı kale de uzaktan vuran okçular ve hatırlamadığım bir kaç şey daha var. Zaten ismimin geldiği yer Anor Londo ve Blighttown hocam. Oyunla alakalı değil o bölgeleri bitirince gelen tükenmişlik hissi sonucu hazır şövalye almışken aklıma gelmişti bu isim. Aslında Dark Souls 1'in yeri bu anlamda benim için ayrı. DS 1'i ben isimim ve Anor Londo okçuları ile hatırlayacağım.

Bioshock ilk oyunu o metacritic puanını hak etmiyor. Hikayesi aşırı iyi ama oynanış elementleri çok kötü, 2. oyunda mekanikler çok daha iyi bütün eksikleri kapatmışlar.

The Witcher 3 - arkadaşlarımın gazıyla almıştım. Ama nedense bir türlü ısınamadım oyuna.
Grand Theft Auto V - çıkmadığı bir hesap makinesi kaldı.
Counter-Strike: Global Offensive ( CS:GO) - şu oyunu oynamayan bir ben kaldım.
God of War - tamam harika bir oyun. Fakat fazla abartıldığını düşünüyorum.
League of Legends (LoL) - CS:GO'da söylediklerim LoL için de geçerli!
Playerunknown's battlegrounds (PUBG) - oyunun çok fazla toxic oyuncu kitlesi var.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar!

Yeni konular

Geri
Yukarı