Oynadığınız ilk korku oyunu neydi?

Öyle kombat yapabilme şansımız olsa oyun korku oyunu olmaz zaten.
Ben bizi korkudan koltuktan zıplatan yaratıklara vurmazsam içim rahatlamıyor. Şöyle geleceksin bir yapıştıracaksın eline aldığın sandalye ile. Şaftı kayacak.
Arkadaşlarımla oynayabileceğim her oyundan zevk alırım sanırım fakat arkadaşım yok :D o yüzden uzun bir süre oynayamam diye düşünüyorum.
Yanınıza kardeşinizi veya kuzeninizi oturtun. Korku oranı %30 düşüyor. 😃

Korku sayılır mı bilmem ama babam pc ye Doom 3 yüklemişti bir yerde üzerine doğru bir kuru kafa uçuyor ya o sahnede kendimi nasıl odadan dışarı attım hatırlamıyorum xD
Sanırım 3.sınıftım ama yeterince korkunçtu xD
Ben bu soruya fazla korku oyunu sevmeyen bir oyun sever olarak yanıt vereceğim. Ben küçükken dönemine göre iyi bir PC'miz vardı. Ancak babamın yasağı yüzünden yalnızca yaz tatilinde bakıyorduk. Benim amcam o dönemde işe yeni başlamıştı ve bir PC'ye ihtiyacı vardı. Yaz tatilinde vereceğini söyleyerek bizden PC'yi almıştı. Benim için sorun yoktu çünkü zaten okul varken bakamıyordum. Neyse yaz tatili geldi. Bizde hem ziyaret için hem de(yani bu sebep benim için)PC'yi almaya amcama gittik. Gittiğimde 10 dakikalık tanışma faslının ardından PC'nin başına oturdum. GTA ya da CS oynayacaktım. Sonra amcam geldi ve bak sana başka bir oyun açayım dedi. Sonra da Serious Sam 1'i açtı. İlk bana göstermek için kendisi oynadı. Sonra bana verdi. İlk bölümde bir göl vardı ve istersen ona dalıp bir silahı alabilirdin ya da elindeki magnum ve testere ile devam ederdin. Ama gölete daldığında belli bir süre var. Neyse orayı seçtikten sonra korkutucu bir müzikle ormana dalıyorsun ve tek gözlü canavarlar ile savaşıyorsun. EE bende korku oyunu sevmediğim için acayip korkmuştum. Neyse akşama kadar oynayıp zar zor oyunu bitirdim. Bu da benim bitirdiğim ilk korku oyunu oldu. Sorumuza gelelim. Sizin ilk ve en sevdiğiniz koru oyunları nelerdir? (Eğer güzellerse bende bir bakabilirim).

Geri
Yukarı