Oynanışı 10/10 olan oyunlar nelerdir?

800k Pyke

Hectopat
Oynanışları dolayısıyla favori iki oyunum Doom Eternal ve Sekiro'dur. Bu oyunların oynanışları benim için mükemmel seviyede. Bu seviyede zevkli başka oyunlar varsa yazar mısınız?

Oynanışları dolayısıyla favori iki oyunum Doom Eternal ve Sekiro'dur. Bu oyunların oynanışları benim için mükemmel seviyede. Bu seviyede zevkli başka oyunlar varsa yazar mısınız?
Sekiro'yu sevdiysen aynı yapımcının oyunları Dark Souls'ları oynamaman büyük hata, onları say onun dışında galiba yok oynanış anlamında kusursuz oyun, RDR2'de bile oyun her ne kadar piyasadaki en iyi oyun olsada (objektif bakarsak, kendi zevklerimize göre değil) oynanış anlamında Dark Souls'lara yaklaşamaz bile, bu piyasada en iyi oynanışı ve combatı yapan adamlar tartışmasız From Software.

D

Sekiro'yu sevdiysen aynı yapımcının oyunları Dark Souls'ları oynamaman büyük hata, onları say onun dışında galiba yok oynanış anlamında kusursuz oyun, RDR2'de bile oyun her ne kadar piyasadaki en iyi oyun olsa da (objektif bakarsak, kendi zevklerimize göre değil) oynanış anlamında Dark Souls'lara yaklaşamaz bile, bu piyasada en iyi oynanışı ve combatı yapan adamlar tartışmasız from software.

DS3 oynadım ve abartılan bir oyun olduğunu düşünüyorum. Zor dediler, değil.combat güzel dedin bence yine değil çünkü yuvarlanma simülasyonu bir oyun. O oyunda ben item farmlamaktan çok hoşlanmıştım. Aynı zamanda Online olarak da kötü sebebi ise ben adam nereye yuvarlanacağını bile tahmin edip vuruyorum adam taklada olduğu için hasar almıyor daha çok varda aklıma bunlar geldi. Ve de bayım öneride bulunduğunuz için teşekkürler.
Onu da daha yeni oynadım. Dinamitle salonları patlatmak çok zevkli de bir süre sonra sıkıyor.

Farklı tür oyunların oynanışı değişiklik gösterir. Açık Dünya oyunları farklı, Birinci Şahıs Nişancı oyunları farklı oynanış deneyimi sunar mesela. Bana göre Açık Dünya olarak en başarılı oynanış deneyimini sunan oyun Red Dead Redempiton 2'dir.

D

DS3 oynadım ve abartılan bir oyun olduğunu düşünüyorum. Zor dediler, değil.combat güzel dedin bence yine değil çünkü yuvarlanma simülasyonu bir oyun. O oyunda ben item farmlamaktan çok hoşlanmıştım. Aynı zamanda Online olarak da kötü sebebi ise ben adam nereye yuvarlanacağını bile tahmin edip vuruyorum adam taklada olduğu için hasar almıyor daha çok varda aklıma bunlar geldi. Ve de bayım öneride bulunduğunuz için teşekkürler.

Onu da daha yeni oynadım. Dinamitle salonları patlatmak çok zevkli de bir süre sonra sıkıyor.
Siz anlaşılan yeni bir oyuncusunuz, RDR2'yi harika hikayesini deneyimlemek için değil dinamitle orayı burayı uçurmak için almışsınız gibi. Hani şu GTA5'te youtuberler açık dünyada saçma sapan takıldığından çoğu insanın GTA5'te story mode olduğunu bilmemesi gibi. DS3 ise kesinlikle abartılı bir oyun değil ki zaten zor da değil, bu oyunları iyi yapan şey zorlukları değil, zorluk popülerliğin kaynağından birisi. Combat çokta güzel size hiç katılmıyorum, sırf vuruş hissinden bile en iyilere oynar ama neyse herkes herşeyi sevecek diye birşey yok...

Siz anlaşılan yeni bir oyuncusunuz, RDR2'yi harika hikayesini deneyimlemek için değil dinamitle orayı burayı uçurmak için almışsınız gibi. Hani şu GTA 5'te YouTuber'ler açık dünyada saçma sapan takıldığından çoğu insanın GTA 5'te story mode olduğunu bilmemesi gibi. DS3 ise kesinlikle abartılı bir oyun değil ki zaten zor da değil, bu oyunları iyi yapan şey zorlukları değil, zorluk popülerliğin kaynağından birisi.combat çok da güzel size hiç katılmıyorum, sırf vuruş hissinden bile en iyilere oynar ama neyse herkes her şeyi sevecek diye bir şey yok...

RDR2 bana göre hikayesi en güzel oyundur. İçerisinde klişe bulamadığım tek hikaye. Ben ne sormuşum oynanışı en güzel oyunları sormuşum. Bu arkadaş ise bunlardan birinin RDR2 olduğunu söylüyor. Oynanışı; grafikleri güzel olduğu için iyiymiş gibi hissettiriyor ama değil. Dark Souls 3 ile ilgili dediğinize de katılıyorum vuruş hissiyatı güzel. Takla konusunu düşününcede Online konusunda hala aynısını düşünüyorum. İnsanla savaşıyoruz. Takla atıp durmak çok saçma kılıçların çarpışması lazım aynı Sekiro'daki gibi ama canavar tarzı şeyleri tabii ki savuşturamazsın takla şart arada da; sadece takla olması çok kötü. Ben Witcher 3'te oynamış biri olarak o oyundaki mantığın mükemmel ama grafikle ve efektlerle desteklenmediği için onunda oynanışta tatmin etmediğini düşünüyorum Witcher 3'teki mantık dediğim de şu canavarlarla taklalı ve kaçınmalı bir şekilde savaşıyoruz. Daha doğal oluyor. Parry de atabiliriz ama genel savaş taktiği canavarla ise yuvarlanma kaçınma, insanla ise parry ve kaçınma. Dark Souls bu kaçınma mekaniğini eklemiş olsa mükemmel olacakken mükemmele yakın kalıyor. Kaçınma dediğim de hani yana adım atıyoruz ya o. Dark Souls 3'te de parry var biliyorum ama Witcher ve Sekiro'daki kadar özenle hazırlanmış bir parry değil. Çok uzattım kusura bakmayın ama bu okuduklarınız yeni bir oyuncunun yazdıkları değil. Neredeyse yıllardır çıkan her oyunun iğrenç hikaye sunumu ve iğrenç oynanışlarla çıkmasından kaynaklanan bıkkınlık ve güzel oynanışlı birkaç oyun arayışıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı