Oyun Açtıktan Birkaç Dakika Sonra Bilgisayarın Kapanması Sorunu

Adobmaaaaa

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarım oyun açtıktan kısa bir süre sonra kapanıyor. Bilgisayarım 1-2 ay önce bozulmuştu bilgisayar açıldıktan sonra kapanıp restart atıyordu. Bilgisayarın bozuk parçalarını başka parçalarla değiştirip biraz kullandıktan sonra bu sorun olmaya başladı, önceden böyle bir sorun yoktu. Fark ettiğim başka bir şey ise oyunlardaki ani olaylarda misal uçak patlaması, oyun bitince hızlıca çıkmam gibi durumlarda bilgisayar kapanıyor. (Tabii bu sorun önceden oluyordu, şimdi oyun açıldıktan sonra aniden kapanıyor.) Masaüstünde veya tarayıcılarda dolaşırken hiç bir sıkıntı yok fakat sadece oyuna girince oluyor.
Bilgisayar Özellikleri ;
RAM : 8 GB
İŞLEMCİ : Intel Core i3-2100 CPU @ 3.10 GHZ
EKRAN KARTI : Nvidia GTX 460
ANAKART : Foxconn 2ABF
PSU: 600W
Ayrıca, Core Temp programını indirip oyunu açtım ve sıcaklık değerlerine baktım. Core 1 ve Core 2 36-40 derecelerde seyrediyordu.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
MSI Afterburner kullanarak oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Öte yandan Afterburner içerisinde donanım şu kadar ısınınca bilgisayarı kapat diye bir seçenek var, belki o değer düşük olduğu için tam yükte çalışmaya başladıktan birkaç dakika sonra kapanıyordur.

MSI Afterburner kullanarak oyun içi sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz? Öte yandan Afterburner içerisinde donanım şu kadar ısınınca bilgisayarı kapat diye bir seçenek var, belki o değer düşük olduğu için tam yükte çalışmaya başladıktan birkaç dakika sonra kapanıyordur.
Değerleri alamadım çünkü oyuna girdikten bir 5-10 saniye sonra hemen kapanıyor fakat ses hala gelmeye devam ediyor ''zzzzzzzt'' diye.

büyük ihtimal termal macunun kurumuştur işlemcinin termal macununu değiştir sorun hala devam ederse ekran kartının vidalarını söküp ekran kartının termal macununu değiştir bende böyle bir sorun ile karşılaşmıştım bunları yaptıktan sonra iyi sonuç aldım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı