Oyun akıcı değil

Fatih1542

Yoctopat
Daha fazla  
240Hz 1 ms Rampage monitörüm var. Oyun oynuyorum FPS 90, 100, 130 falan 50 FPS gibi hiç akıcı değil. Eskiden 60Hz monitörüm vardı. Onda da aynı sorun vardı. 240Hz aldım hala devam ediyor. FPS'yi 60'a sabitledim 100 fpsykenki akıcılıkla aynı. Yani pek zevk alamıyorum FPS 100 ama akıcı değil.

240Hz 1 ms Rampage monitörüm var. Oyun oynuyorum FPS 90, 100, 130 falan 50 FPS gibi hiç akıcı değil. Eskiden 60Hz monitörüm vardı. Onda da aynı sorun vardı. 240Hz aldım hala devam ediyor. FPS'yi 60'a sabitledim 100 fpsykenki akıcılıkla aynı. Yani pek zevk alamıyorum FPS 100 ama akıcı değil.
Hocam monitörünüz ile aldığınız fps arası çok fazla. Bu sebepten yırtılma olabilir.

NVIDIA kullanıyorsan G-SYNC, AMD kullanıyorsan FreeSync açarak dener misin?
Yine Windows'un değişken yenileme hızınıda deneyebilirsin.

1637868283606.png

Yenileme hızını doğru seçtiğinizden emin misiniz?

NVIDIA kullanıyorsan G-Sync, AMD kullanıyorsan FreeSync açarak dener misin?
Yine Windows'un değişken yenileme hızınıda deneyebilirsin.
Freesync açık sorun düzelmedi.
Eki Görüntüle 1225729

doğru tam 240hz
Eki Görüntüle 1225729

açık olması gerekiyor şu an

Dosya Ekleri

• 435.png
    435.png
    134,5 KB · Görüntüleme: 79
Ghosting (Hayalet Görüntü), LCD ekranlar veya flat-panel ekranlarda tepki süresinin düşüklüğü ve monitörün hızlı çalışması nedeniyle görüntünün bir önceki sahne halinde kalmasıdır.

Flicker'ın kelime anlamı titreşimdir. Aydınlatma aygıtlarındaki ışık titremeleri de fotometrik flicker olarak adlandırılır.

Ghosting (Hayalet Görüntü), LCD ekranlar veya flat-panel ekranlarda tepki süresinin düşüklüğü ve monitörün hızlı çalışması nedeniyle görüntünün bir önceki sahne halinde kalmasıdır.

Flicker'ın kelime anlamı titreşimdir. Aydınlatma aygıtlarındaki ışık titremeleri de fotometrik flicker olarak adlandırılır.
nasıl çözebilirim ghosting sorununu?

Geri
Yukarı