Oyun Amaçlı Sistem Toplama

PenthosS

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Ryzen tabanlı mı, Intel tabanlı bir sistem mi daha iyi olur? Hangisi daha performanslı ve parasını hak ediyorsa ona göre önerin. En az R5 veya i5 tabanlı olacak. Sistemi en uygun ve en mantıklı toplayabilecek arkadaşlar varsa toplayıp link olarak bileşenleri paylaşabilir misiniz ? Özellikle Lactuca seni takip ediyorum bu konulardan iyi anlayan birine benziyorsun. Tebrik ediyorum. Bana oyun odaklı mantıklı bir sistem toplayıp parçaları paylaşabilir misin ? Hangisi geleceğe dönük ve daha mantıklı olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi belirtirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. R5 ile i5 arasında oyun anlamında çok devasa farklar yok. Ancak R5 çoklu çekirdek kullanımına dayanan uygulamalarda daha iyi(örneğin render). Şuan oyunlar çoklu çekirdek kullanmıyor ama ilerde çoklu çekirdek kullanımına geçilecektir. Ryzen geleceğe dönük daha iyi görünüyor. İntel'in farkı OC performansı. Ryzen ile İntel arasındaki OC potansiyel farkı var. İntel işlemciler için 5 Ghz gibi hızlar artık hiçbir şeyken Ryzen 4 Ghz barajı var 4 Ghz üstüne rahat bir şekilde çıkamıyor. Eğer OC yapmıyacaksanız, OC ile uğraşmıyorsanız en mantıklı tercih Ryzen olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı