Oyun bağımlılığı nasıl bırakılır?

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşırı olmasa da oyun bağımlısıyım. Ders çalışmamı engelliyor. Bu sene YKS sınavım var ve oyunlar yüzünden ders çalışamıyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim? Demiyorum kökten bırakayım hafta da 3-4 saat girerim yine ama bu hep girmemi nasıl engelleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar aşırı olmasa da oyun bağımlısıyım. Ders çalışmamı engelliyor. Bu sene YKS sınavım var ve oyunlar yüzünden ders çalışamıyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim? Demiyorum kökten bırakayım hafta da 3-4 saat girerim yine ama bu hep girmemi nasıl engelleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarı farklı bir odaya taşıyıp, bilgisayarın olmadığı bir odada derslerine çalışabilirsin. Bilgisayarını elinden geldiğince az görmeye çalış. Eğer olmaz diyorsan ödül sistemi yapabilirsin. Haftanın 6 günü çalışırsın 1 gün off-day yaparsın gibi.

Hocam mezunsan ve günde 6 saatin üstünde ders çalışmıyorsan bence günde 2 saatin üstüne çıkmadığın sürece bir sıkıntı oluşmaz. Eğer okula gidiyorsan sadece hafta sonları oyna.

Mezun değilim hocam bu sene son sınava hazırlanıyorum.

Oyunları silebilirsin.

Kalıcı olarak bırakmak istemiyorum. Haftada 3-4 saat girmek istiyorum. Hafta sonları boş vakitlerim de vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı