Oyun bağımlısıyım

İşte annem hiç oynamayacaksın deyince ve ben de söz verince, elim kolum bağlıymış gibi hissediyorum.
Söz vermeseydin daha iyi olabilirdi. Ama gerçekleri anlatmak daha iyidir. Git konuş bence. Gerçekleri anlat. Bence ailenin dışarıdan gördüğü bağımlılık videolari sana da olucaktır diye düşünmüştür. Kötü bir niyeti olmayabilir. Sonuç olarak ailen. Ama yinede yanlışlarını ona göster.
Arabadayım, midem biraz bulaniyor. Eğer yanlış kelimeler kullanırsam ( küfür falan değil elbette. ) özür dilerim.
Öncelikle aynı durumladan geçmiş birisi olarak sana verebileceğim tek tavsiye,onlara bir şey kanıtlaman gerekiyor.Senin gibi olan çok insan var,becerin varsa zaten aralarından sıyrılırsın,yoksa kaderine küs.Oyun bağımlılığı zaten hepimizde var,ben üniye girdim hala kasıyorum,hatta semi-proyum diyebilirim.Bu iş sana bağlı,onlara git bir turnuvadan ödül aldım de önlerine koy,bu işin yolu budur.
E-spor işinin zor olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlama e-spor boş is diyen birisi değilim. Ama bence e-spor eğer ciddi bir yeteneğin yoksa girilmemesi gereken bir kısım. Ama onun dışında dediklerinde kesinlikle haklısın.

Gerçekten ailemin bakış açısını anlamama yardımcı olması için soruyorum. Neden?
Ayrıca başlıkta "Oyun bağımlısıyım, Baskıcı bir ailedeyim, Oyun oynamama izin vermiyorlar ne yapmalıyım?" yazmıştım. Kurallara uymuyormuş o yüzden böyle düzeltmiş moderatör ekibi.
Sen bir bağımlısın! Kendinde söylüyorsun, başka nedene gerek yok. Ailenin de suçu var, her isteğine bir şart koyup ders baskısı yapmalarının da etkisi var.

Oynadığın oyun yeni çıktı, bağımlısı olmuşsun. Ailen de seni salmamış hevesin hep kursağında kalmış, zamanla da takıntıya dönüşmüş. Kafalarının etini yiyip durduğun için onlar da takıntı yapmış. Salsalar seni gece gündüz demeden oynasan, okul notların düştüğünde, asosyallikten iyice ucubeye döndüğünde, bir müddet sonra kendine yazık ettiğini anlayacaksın. Oyunların tamamen zaman kaybı olduğunu, en yüksek ligdekilerin bile kolay kolay e-sporcu olamadığını anlayacaksın. E-spor dediğin nedir ayrıca? Hayatın boyunca yapamazsın bunu. Bir kaza geçirsen, hadi ekrana bakmaktan boyun fıtığın çıksa; al, bitti.

Bak güzelim kimse sana oynama demiyor. Oyna, oyna da dışarıda karı kızla oyna. Bilgisayar oyunları boş...

Sen bir bağımlısın! Kendinde söylüyorsun, başka nedene gerek yok. Ailenin de suçu var, her isteğine bir şart koyup ders baskısı yapmalarının da etkisi var.

Oynadığın oyun yeni çıktı, bağımlısı olmuşsun. Ailen de seni salmamış hevesin hep kursağında kalmış, zamanla da takıntıya dönüşmüş. Kafalarının etini yiyip durduğun için onlar da takıntı yapmış. Salsalar seni gece gündüz demeden oynasan, okul notların düştüğünde, asosyallikten iyice ucubeye döndüğünde, bir müddet sonra kendine yazık ettiğini anlayacaksın. Oyunların tamamen zaman kaybı olduğunu, en yüksek ligdekilerin bile kolay kolay e-sporcu olamadığını anlayacaksın. E-spor dediğin nedir ayrıca? Hayatın boyunca yapamazsın bunu. Bir kaza geçirsen, hadi ekrana bakmaktan boyun fıtığın çıksa; al, bitti.

Bak güzelim kimse sana oynama demiyor. Oyna, oyna da dışarıda karı kızla oyna. Bilgisayar oyunları boş...

Haklısın çoğu söylediğinde. Gerçekten oynamamam gerekiyor sanırım. Derslerimi nasıl idare edeceğim hiç bilmiyorum. Bağımlı olacağım başka bir şey bulmam lazım. Ders çalışabiliyorum fazlaca ama ucunda beni tatmin edecek bir şey olmadan olmuyor ya 2 saat tek çalışabildim bugün.

Haklısın çoğu söylediğinde. Gerçekten oynamamam gerekiyor sanırım. Derslerimi nasıl idare edeceğim hiç bilmiyorum. Bağımlı olacağım başka bir şey bulmam lazım. Ders çalışabiliyorum fazlaca ama ucunda beni tatmin edecek bir şey olmadan olmuyor ya 2 saat tek çalışabildim bugün.
Bilgisayarı bıraksan aileni de şaşırtacaksın, bakarsın ödüllendirirler seni.
Yaşıtların dışarıda hayatını yaşıyor, eh' bu ülkede en azından yaşamaya çalışıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yapmış olduğunuz en büyük hata, ders sonrası kendinize verdiğiniz ödülün 'oyun oynamak' olması. Oyun oynama eylemini, daha çok gün içinde boş zamanınız var iken kullanmalıydınız bence. Mesela pek çok şeyi yaptınız, boş zamanınız kaldı; 'ya 2-3 saat de pc gireyim bari' şeklinde sıradan takılsaydınız bence göze batmadan klasik bir rutine dönerdi, kimse de rahatsız olmazdı bundan.

Allah Allah? Nereden biliyorsun adamın bize doğruyu anlattığını? Avukatı mısın adamı savunuyorsun bana? Ben doğru anlattığını düşünmüyorum. Bu kadar sert tepki yemezdi. Anne/Babalar canı istiyor diye oğluna böyle sert davranmaz. Çocuk e-sporcu olacağım diyor, 3-4 yaşından beri PC'deyim diyor. Bu tepkilerle karşılaşması normal. Başlıkta "oyun bağımlısıyım" yazıyor :D
Ben kimsenin avukatı değilim. Ben de biliyorum yalan söylüyor olabileceğini ama konu sahibi durumun bu olduğunu söylüyorken, yalan söylediğini varsayarak cevap vereceksek, hiç cevap vermeyelim daha iyi olur.

Hem siz niye bu kadar sinirlendiniz ki? Sadece üslubunuzun yanlış olduğunu güzel bir dille ifade ettim o kadar.

Tekrar söyleyeyim gerçekte de bu kadar kabaysanız kimsenin size nazik davranmasını beklemeyin.

Geri
Yukarı