Oyun Bilgisayarı 2000TL (+500TL)

Astral Çelebi

Hectopat
Merhabalar, vatan bilgisayar üzerinden kendime kendimce bir bilgisayar topladım bütçem 2000TL civarı. Sistem hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Yalnız şöyle bir durum var ben İntel takıntısı olan birisiyim AMD'nin işlemcilerine güvenemiyorum sizin önerilerinizde İntel üzerine olursa çok işime yarar şimdiden teşekkürler.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
SAPPHIRE
HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
299,00 USD642,13 TL*590,76 TL
COOLER MASTER
HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
229,00 USD491,80 TL*452,46 TL
Toplam (KDV Dahil):​
2.800,47 TL
*2.576,43 TL

AMD'ye güvenseydin ekran kartın daha iyi olabilirdi... Oyunlarda AMD ile Intel arasında fark olmadığı için takıntı yapmaya gerek yok. Adam FX4100'ü 4.5'e çıkarıyor. Neden güvenmiyorsun?

Bir kaç arkadaşım Amd yi ucuz olduğu için alıp kullandılar ve sorun yaşadılar ben şu an core 2 duo E4600 kullanıyorum yaklaşık 7 yıldır da sorunsuz çalışıyor. Aslına bakılırsa intel güvenimi kazandı diyebilirim.

AMD nasıl sorun çıkarıyor anlamadım ?

Arkadaşım render yapıyor musun ? Video montaj işleri falan. Cevabın hayır ise AMD gayet yeterlidir. Oyunlarda performansın çok büyük bir kısmını ekran kartı belirler. Intel alırsın, + 3 FPS kazanırsın. AMD alırsın, aradaki fiyat farkıyla ekran kartını yükseltirsin, + 10 FPS alırsın.

AMD nasıl sorun çıkarıyor anlamadım ?

Arkadaşım render yapıyor musun ? Video montaj işleri falan. Cevabın hayır ise AMD gayet yeterlidir. Oyunlarda performansın çok büyük bir kısmını ekran kartı belirler. Intel alırsın, + 3 FPS kazanırsın. AMD alırsın, aradaki fiyat farkıyla ekran kartını yükseltirsin, + 10 FPS alırsın.

Evet video render yapacağım, aynı zamanda Catia ve solidworks gibi programlar kullanıyorum. Adobe Premier almak gibi bir fikrimde var. Birde Z77 çip setiyle beraber gelen usb 3.0 desteği ve intelin diğer teknolojileri beni cezbediyor. Gün gelirde upgrade etmem gerekirse mimarisi ve üretim teknolojisi yüzünden elim gene intelin i7 serisine gidecek biliyorum. Ekran kartı değişir ama AMD den intel'e atlamam gerekirse anakartında değişmesi gerek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı