Oyun bilgisayarında SSD olmasa olur mu?

faew

Hectopat
Daha fazla  
Oyun bilgisayarını 2500-2700 tl fiyatları gibi bir sistem. SSD olmasa olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD Windows performansını cidden etkiliyor. Açılış süresi ve klasörleri açma hızı vesaire. Gerçi bilgisayarı günde 1-2 kere çalıştıran var çok oturan biri iseniz gerekmez, i3-i5 İşlemci, 8 GB RAM ve eli yüzü düzgün bir ekran kartıyla da gündelik kullanımda yeterli hız alabilirsiniz. Bence şuan lüx, benim gibi 400-500 GB oyun arşivi olan adam SSD'yi ne yapsın. GTA 5 ve BF 3 bile zor kurarım 128 GB olana. WD Black alın, yeterli olacaktır.

Olur tabii neden olmasın ? Bazı arkadaşlar her bütçeye SSD önerip duruyor, ben 2700-2800 liradan aşağısına SSD önermiyorum şahsen.

Olmazsa da olur bütçe sıkıntısı varsa . Ama şunu unutmamak gerek bir bütün olarak baktığımızda en yavaş donanımının izin verdiği kadar hızlısındır bu da pc de malesef ki hdd lere denk geliyor . .Örnek olarak ben autocad kullanıyorum açılış malesef yavaş ve bazen can sıkıyor bu durumu da ssd düzeltiyor .Ha sadece oyun olarak düşünen arkadaşlara diyecek sözümüz yok daha boyut fiyat oranı iyi değil. Ama olursa oyunların çoğunun ssd de daha az bekleme süresiverdiği de bir gerçek . Olmaz sada olur ama olursa iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı