Çözüldü Oyun çevirirken ortaya çıkan hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YFK

Hectopat
Makaleler
8
Bus driver adlı oyunun Türkçe yaması çalışmadığı için kendim bir yama yapmaya karar verdim. Yamayı yaptım ancak oyun aşağıdaki gibi oldu. Bu neden olmuş olabilir? Oyunun dil dosyasını WinRAR ile çıkardım ve WinRAR ile geri koydum.

1623779457392.png

1623779498401.png

1623779539236.png

Dil dosyası: local.def (dosyayı not defteri ile açabilirsiniz.)

@Affansen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemelen bir şeyler karışmış. Yani bir şeyleri çevirirken yanlışlıkla bir şeyler silinmiş olabilir. Çevirinizin yedeğini alıp orijinal dosyayı atın önce, ilk başta start ile başlayarak yavaş yavaş çevirmeye başlayın ve sürekli kontrol edin. Nerede bozuluyorsa oraya doğru yoğunlaşın.
Hocam yanlış anladınız. Şu satırı yazıp oyunu başlattığımda oyun yine bozuldu.

Eki Görüntüle 1069629
Hocam aklıma gelen ilk şey karakter uzunluğu. Orijinal metinin harf sayısı ile kıyaslayın çünkü bunu yapan adamlar ona göre kutucuk yapıyor, bazı şeyler çevrilince uzayabiliyor. :D

Hocam aklıma gelen ilk şey karakter uzunluğu. Orijinal metinin harf sayısı ile kıyaslayın çünkü bunu yapan adamlar ona göre kutucuk yapıyor, bazı şeyler çevrilince uzayabiliyor. :D

Hocam adamlar çeviri içinde bir yardım notu bırakmış. Çevrilen öğelerin en fazla 30 karakter olabileceği yazıyor. Ve kontol ettiğimde hiçbiri 30 karakteri aşmıyor.
Hocam oyunun orijinal çeviri dosyasını tekrar attığımda aynı hatayı veriyor. Paketlemede hata çıkmış olabilir mi?

Cevabı yanlış yazmışım. Normalde hata çıkmadı. :/

Hocam adamlar çeviri içinde bir yardım notu bırakmış. Çevrilen öğelerin en fazla 30 karakter olabileceği yazıyor. Ve kontol ettiğimde hiçbiri 30 karakteri aşmıyor.
Hocam o zaman dediğiniz gibi başka bir sorun var. Oyunun boyutu yüksek değilse bir silip geri yükleyebilir misiniz?

Muhtemelen bir şeyler karışmış. Yani bir şeyleri çevirirken yanlışlıkla bir şeyler silinmiş olabilir. Çevirinizin yedeğini alıp orijinal dosyayı atın önce, ilk başta start ile başlayarak yavaş yavaş çevirmeye başlayın ve sürekli kontrol edin. Nerede bozuluyorsa oraya doğru yoğunlaşın.

Hocam az önce hata mesajını atlayarak ilk 5 satırı yeniden çevirdim ve oldu. :D dediğiniz yöntem üzerinden devam edeceğim.

1623786182745.png

Geri
Yukarı