Oyun dışında da görüntülerde yırtılma

cgurses

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hem harici ekranda hem de laptopumun dahili ekranında görüntülerde yırtılma benzeri bir durum söz konusu. Bu durumu gösteren iki video paylaşmak istiyorum sizinle. Chrome da açık sayfada ileri geri yaptığımda dikkat ederseniz geri gelmeden önce ekranda yeşil bir alan beliriyor. Beliren alan sanırım alttaki WhatsApp haberinin ama haberi değiştirip geri yapsam da yine yeşil alan oluyor.
Diğer video NVIDIA ekranını simge durumuna getirip tam ekran yaptığımda iki kere titriyor. Umarım sorunumu açıklayıcı bir şekilde ifade etmişimdir.

Video nerede acaba?
Muhtemelen ekran kartında sorun söz konusu.
Video nerede acaba?
Muhtemelen ekran kartında sorun söz konusu.

Ekran kartı driverı silip baştan yükle yine olursa bir alt sürümünü kur.
Overclock yapıyorsan defaulta getirip kapat.
Bu etkenler de o sorunu tetikleyebilir.

Posta video eklemiştim ama sanırım gelmedi şimdi yorum olarak eklemek istediğimde hata veriyor. Peki donanımsal demişsiniz dahili ekrana dahili grafik kartı olan Intel UHD 630 bakıyor hariciye ise NVIDIA 1050 ama her iki ekranda da bu sorunu yaşıyorum her iki ekran kartınında donanımsal sorunu olabilir mi ya da yazılımsal da her iki ekran kartının yazılımı sıkıntılı olabilir mi?

Posta video eklemiştim ama sanırım gelmedi şimdi yorum olarak eklemek istediğimde hata veriyor. Peki donanımsal demişsiniz dahili ekrana dahili grafik kartı olan Intel UHD 630 bakıyor hariciye ise NVIDIA 1050 ama her iki ekranda da bu sorunu yaşıyorum her iki ekran kartınında donanımsal sorunu olabilir mi ya da yazılımsal da her iki ekran kartının yazılımı sıkıntılı olabilir mi?

Bir monitöre bağlama şansın var mı?
HDMI ile televizyona bağlasan da olur.
Düzelirse monitöründe sıkıntı vardır. Düzelmezse format atmayı dene. İki kartta sorun olması garip olurdu dediğin gibi. Deneme yanılma yöntemi ile çözeceğiz artık.

1. DDU ile grafik sürücülerini kaldırıp elle kurdum.
2. antivirüs programını devre dışı bıraktım.
3. USB belleğe portable Ubuntu kurup onda da test ettim.

Yırtılma devam ediyor tam olarak yırtılma denilebilir mi bilmiyorum ama benim sorunuma benzer bir video buldum ekran bu videodaki gibi durup dururken değilde uygulama geçişlerinde sekmelerde yaşanıyor. Özellikle Ubuntu ile test edene kadar uyumsuz bir uygulama ve sürücüden kaynaklıdır diye düşünüyordum. Ubuntu ile test ettikten sonra sanki donanımsal bir sorun gibi geldi.
Display flickering
@Recep Baltaş @Ali Güngör ne olur yardım edin. Sizin tecrübeleriniz benim için için önemli.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı