Oyun-Dizi-Film için 27" Monitör Tavsiyesi

DeathForPuppets

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son birkaç haftadır monitör bakınıyorum laptop ekranımda sıkıntılar yaşadığım için. Sanırım gerekenden fazla makale ve yorum okudum, aklım çok fazla karıştı. Monitörün 27" olması şartım uzak mesafeden kullanacağım için ve elimde de 1000 lira gibi bir para var zorlarsam 1100 lira harcayabilirim en fazla. Ve ASUS VS278H marka 27" monitörü gözüme kestirmiştim fakat herkes backlight bleeding'in çok fazla olduğunu söylüyor. Daha doğrusu hangi ürünü araştırsam mutlaka ya backlight bleeding'i fazla oluyor ya da tepkime süresi 5ms bile olsa ghosting olduğu söyleniyor oyunlarda, ki amacım çoğunlukla oyun için kullanmak. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS VS278H 1 ms'dir. Böyle bir şey okuduysan hepsi yalan. Arkadaşlar böyle yanlış bilgiler vererek insanları yanıltıyorlar. Gerçekten iyi monitör fiyatına göre alabilirsin.
Asus VS278H Monitör
Eğer almamakta kararlı isen bunu tavsiye ederim sana.
Benq GL2760H Monitör

Almayı düşündüğüm tek monitör aslında şu anda bile 20 farklı tab'da değişik makaleler okuyorum. Fakat astigmat'ı olan ve ışıktan çok rahatsız olan biri olarak backlight bleeding olayı çekinmeme sebep oldu. Daha önce de Asus kullandım monitör olarak masaüstü bilgisayarımda ve memnundum fakat bilgim yoktu elbette ki olay ile ilgili.
Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum; bu GtG olayı nedir tam olarak? Yani Gray to Gray geçiş olduğunu anladım fakat hangi değer daha gerçekçidir? Gray to Gray mi yoksa Black to Black mi?

Hayırlı olsun. Backlight bleeding konusunda nasıl ürün?, fps oynarken screen tearing yaşanıyor mu vs. yorumlarınızı bekliyoruz. :utanç:Bende ilk etapta IPS 5ms tv'ye bağlayacağım pc alırsam. 144 hz'ler çok pahalı namıssızlar :üzgün:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı