Oyun dosyaları çıkartılırken R5 3600 %98 kullanılıyor

Sarkozyy2626

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben Final Fantasy VII remake indirdim repack bir şekilde indirdim fakat CPU'yu aşırı fazla kullanıyor. (%98-%99) %5 - %6 kadar yüklendiği zaman %100 olup direkt bilgisayar kendini kapatıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? O kadar 77GB indirdim boşuna gitti resmen, bu CPU kullanımını nasıl azaltırım da setup sorunsuz bir şekilde hallolur?

(GTX1650 ve AMD Ryzen 5 3600 işlemcim 16 GB RAM sahibiyim)

Fit olan kızdan indirdiysen kurulum ekranında 2GB RAM sınırlandırması var, onu işaretleyip deneyebilirsin.
İşaretledim ama gene aynı sonuç oldu

Senin işlemci alev attığı için kapanıyordur, hiç sıcaklıklara baktın mı? Sağlıklı değil eğer böyleyse, düzgün bir soğutucu tak ya da temizlik ve macun yenileme yap.

Normalde işlemci gayet normal sıcaklıklarda oyun oynarken falan ama bu repack yaparken çok arttı.

Senin işlemci alev attığı için kapanıyordur, hiç sıcaklıklara baktın mı? Sağlıklı değil eğer böyleyse, düzgün bir soğutucu tak ya da temizlik ve macun yenileme yap.

Normalde işlemci gayet normal sıcaklıklarda oyun oynarken falan ama bu repack yaparken çok arttı.

Oyunlarda yükü az olduğu içindir. Ben de unpack (repack senin indirdiğin sıkıştırılmaş hali demek, unpack ise açmak) yapıyorum senin gibi işlemci kullanımı tavan yapıyor ve sıcaklıklar da artıyor. Ama sistem kapatacak kadar değil. Sen yine de o dediğimi dikkate al. Unpack yaparken sıcaklıktan kapanan sistem, oyunlarda da çok serin çalışmaz. Bakımı ihmal etme.

Oyunlarda yükü az olduğu içindir. Ben de unpack (repack senin indirdiğin sıkıştırılmaş hali demek, unpack ise açmak) yapıyorum senin gibi işlemci kullanımı tavan yapıyor ve sıcaklıklar da artıyor. Ama sistem kapatacak kadar değil. Sen yine de o dediğimi dikkate al. Unpack yaparken sıcaklıktan kapanan sistem, oyunlarda da çok serin çalışmaz. Bakımı ihmal etme.

Fanda sıkıntı yok tozunu falan yeni almıştım ama yine de teşekkürler.

Arkadaşlar yüklenme %37 oldu 1.30 saattir kapanmıyor hayırlısı hiçbir şey de yapmadım.

Arkadaşlar yüklenme %37 oldu 1.30 saattir kapanmıyor hayırlısı hiçbir şey de yapmadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı