Oyun ekipmanları alkollü ıslak mendil ile silinir mi?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Yeni aldığım mouse için SteelSeries'in sitesine baktığımda alkollü ıslak mendil ile silmemi istiyordu. Normal ıslak mendilden ne farkı var ve monitör gibi diğer ekipmanlarda da kullanabilir miyim?
Öyle parçaları sök tek tek yıka gibi bir şey istemiyorum birkaç günde veya hafta da bir yapabileceğim kir, toz ve mikrop temizliği için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatta aklıma geldi ekleme yapayım, kasamın üstü açık. Modeli öyle, Zalman Neo Z11. Bir kupa dolusu şekerli sütlü kahve döküldü tepeden içeriye. Hemen kasaya tekme atıp -evet tekme atıp- yan devirdim kasayı. Sonra da tek hamleyle baş aşağı çevirip arkadan güç kablosunu çektim.

Kasayı bir güzel açtım, tüm parçaları söktüm ve gecenin köründe alkol bulabileceğim bir yer olmadığı için dolaptaki Absolut votka ile bir güzel her parçayı sildim. Bir yandan içip bir yandan kaseye doldurduğum votkaya fiber bezi daldırıp daldırıp anakartı falan siliyordum.

Parçalar dört bir yana saçılmış ben de aralarında uyumuş kalmışım. Öğlen falan kalkınca tüm parçaları topladım bir araya, bastım düğmeye. Cayır cayır çalışıyor PC. Ki şu anda da aynı PC'den yazıyorum.

Kısacası alkollü bezle vs. silmeni tavsiye etmelerinin sebebi bu.
Yani hocam şu normal ıslak mendildeki gibi sildikten sonra kurulamama rağmen gelen o yapış yapış gibi olan hissi yaşamam değil mi?
Yok hayır yaşamazsın.

Hatta aklıma geldi ekleme yapayım, kasamın üstü açık. Modeli öyle, Zalman Neo Z11. Bir kupa dolusu şekerli sütlü kahve döküldü tepeden içeriye. Hemen kasaya tekme atıp -evet tekme atıp- yan devirdim kasayı. Sonra da tek hamleyle baş aşağı çevirip arkadan güç kablosunu çektim.

Kasayı bir güzel açtım, tüm parçaları söktüm ve gecenin köründe alkol bulabileceğim bir yer olmadığı için dolaptaki Absolut votka ile bir güzel her parçayı sildim. Bir yandan içip bir yandan kaseye doldurduğum votkaya fiber bezi daldırıp daldırıp anakartı falan siliyordum.

Parçalar dört bir yana saçılmış ben de aralarında uyumuş kalmışım. Öğlen falan kalkınca tüm parçaları topladım bir araya, bastım düğmeye. Cayır cayır çalışıyor PC. Ki şu anda da aynı PC'den yazıyorum.

Kısacası alkollü bezle vs. silmeni tavsiye etmelerinin sebebi bu.

Yok hayır yaşamazsın.
Tamam hocam o zaman alayım da haftada bir silerim. Bu arada çok garip bir anı yasamissiniz. Muhtemelen büyüyünce benim de başıma gelebilecek bir şey.

Ben senelerdir pcbsi olmayan seyleri klavye, mouse, monitor gibi ıslak mendille siliyorum alkollüymüş bilmemneliymiş pek umrumda değil açık devreleri vs olmadığı sürece sadece mendil çok ıslak ise biraz kurumaya bırakıyorum (nemli bez kıvamına) mouse kenarlarındaki pislikleri kürdan ile içine kaçırmadan temizliyorum.
Anakart, ekran, kartı, kasa fanları gibi pcb li malzemeleri de 2 parmak kalınlıgında boya fırcası ile cok bastırmadan temizliyorum.

Yaklaşık 15 senedir bir sıkıntı yaşamadım.

Yani hocam şu normal ıslak mendildeki gibi sildikten sonra kurulamama rağmen gelen o yapış yapış gibi olan hissi yaşamam değil mi?

En iyisi, bir tane beze kolonya döküp onunla temizlemek. Çevrende gözlükçü varsa git rica et 2-3 tane gözlük silme bezi al onlara kolonya dök dök sil.

Geri
Yukarı