Oyun ekipmanları tavsiyesi

Gokhan Ozcinar

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QM0EY.002 Intel Core I7 12700H 16GB 1TB SSD Rtx 4060 140W Windows 11 Pro 15.6" 165hz FHD Taşınabilir Bilgisayar AN515-58-775T
Meslek
Teknik Ressam
Merhaba;

Oyun için kulaklık klavye ve mouse almak istiyorum ama krıterlerim genellikle dayanıklılık esasına bağlı daha önce tecrübe ettiğiniz ya da şahit olduğunuz dayanıklı klavye mouse ve kulaklık önerilerinden bekliyorum oynadığım oyun türleri genellikle FPS ve MOBA.

Şu anda klavyede aklımı karıştıran bir şey var ASUS Cerberus serisi su geçirmez bir klavye alayım mı ne kadar su geçirmediğini söylese de.
Darbeye ve uzun süreli kullanıma bağlı yıpranmaya dayanıklı mı?

Kulaklıkta ise en önemli kriterim esneklik dizi ve filmlerde genellikle kulaklığın iki tarafını kullansam da oyun oynadığımda kulaklığın tek tarafı olacak şekilde kullanıp diğer tarafına kulak arkasına esnetiyorum var mı bildiğiniz kulaklıkta böyle fonksiyonel hem tek taraflı hem çift taraflı kullanabileceğim bir kulaklık.

Mouse da büyük ve oynadığım oyun tiplerine uygun olması yeterli (sağlağım)

İlginiz için teşekkürler 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulakliklar konusunda bir bilgim yok fakat asagidaki ikili cok iyi gider.

Trust mı iyi gider? Yapma.

Klavye dayanıklı mı peki?

Eski bilgisayarımda Logitech G103 kullanıyordum. Yaklaşık 8-9 yıl kullanıldı üstelik hor bir şekilde. Ama gene de sıfır gibi. Bazen "enter" tuşuna yumrukla abanırdım ama inanın ki sıfırdan farkı yok. Tuşlar üzerinde 1mm soyulma bile yok. Dayanıklı dediniz aklıma direkt o geldi. Logitech'in ürünleri genelde kaliteli oluyor (en ucuz olan mouse'u hariç) mekanik klavye bakıyorsanız Logitech de bakabilirsiniz.

Klavye dayanikli fakat harflerin silindiginden bahsetmistiler. Silinmesinden rahatsiz oluyorsaniz Redragon K552'ye bakabilirsiniz.
Redragon k552 num lock olsaymış alırdım çok hoşuma gitti klavye
Eski bilgisayarımda Logitech G103 kullanıyordum. Yaklaşık 8-9 yıl kullanıldı üstelik hor bir şekilde. Ama gene de sıfır gibi. Bazen "enter" tuşuna yumrukla abanırdım ama inanın ki sıfırdan farkı yok. Tuşlar üzerinde 1mm soyulma bile yok. Dayanıklı dediniz aklıma direkt o geldi. Logitech'in ürünleri genelde kaliteli oluyor (en ucuz olan mouse'u hariç) mekanik klavye bakıyorsanız Logitech de bakabilirsiniz.
Ben de Logitech ile Asus arasında kalmıştım söylediğinizi iyi oldu Logitech listeye ekleyeceğim
Kulaklık konusunda bir fikriniz var mı açıklamada bahsettiğim türde bir kulaklık biliyor musunuz.

Geri
Yukarı