Oyun ekranında çizgi çizgi karıncalanma oluyor

HikmetKarakus

Femtopat
Daha fazla  
Dün oyun sırasında birden bu nokta nokta yatay çizgiler oluştu. Oyun League of legengs Ti. Sonra Valorant'ta denedim onda da aynı sorun oldu. Oyun dışında hiçbir yerde bu sorun yok. Masaüstünde, YouTube'da her şey normal. Sadece oyuna girince oyunun açılışı dahil direk bu sorun başlıyor. GeForce sürücüsünde sorun vardır diye silip tekrar yükledim. Düzelmedi. GeForce Experience ekranında da aynı çizgiler oluştu. Sizce sorun nedir, çözümü nasıldır? Teşekkür ederim.

Cihaz Laptop. Casper Nirvana Notebook . Ekran kartıGeForce 940M. 1,5 hafta önce tüm bakımı yapıldı, yeni SSd takıldı, format atıldı. Gayet güzel olmuştu bilgisayar. Dün bu sorun oluştu birden
WhatsApp Image 2020-12-30 at 14.50.07.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-30 at 14.50.07 (1).jpeg

Cihaz Laptop. Casper Nirvana Notebook. Ekran kartıGeForce 940M. 1,5 hafta önce tüm bakımı yapıldı, yeni SSD takıldı, format atıldı. Gayet güzel olmuştu bilgisayar. Dün bu sorun oluştu birdenEki Görüntüle 808341Eki Görüntüle 808342

Hocam overclock varsa kapatmalısın, sorun çözülebilir, benim ekran kartım overclocktan bu sorunu yapıyordu.
Overclock nedir? Diye soracak olursan çok kısa şekilde anlatayım, Overclock'un Türkçe anlamı hız aşırtmadır, hız aşırtma yapıldığında işlemciye daha fazla voltaj verip, oyunda daha fazla FPS almak mümkündür, ama belirtmek gerek overclock, uzun vadede sisteme zarar verebiliyor, tabii düzgün bir overclock yapılmadığı sürece.

Geri
Yukarı