Oyun esnasında görüntü gitme ve kendini kapatma sorunu

berfenakayar

Centipat
Herkese selamlar yaklaşık son birkaç haftadır can sıkıcı bir olay yaşıyorum. Bilgisayarda belli başlı birkaç sorunum var ve kaynağının ne olduğunu anlamış değilim. PC'de herhangi bir oyun oynarken (özellikle RDR2) görüntünün birkaç saniyeliğine gitmesi, oyun içi veya boşta fark etmeksizin kendini kapatması ve bugün itibariyle de oyunda sürekli olarak çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşmaktayım. PC parçalarına ve donanıma hakim bir insan değilim ne yazık ki, bu sebeple de kullanmaya korkar bir vaziyetteyim. Virüs sebebiyle de herhangi bir şekilde bir bilgisayarcıya götürme imkanım olmadı. Ancak oyun içinde MSI Afterburner kullanarak parçaların durumuna baktığımda gerek işlemci (60° ) gerek ekran kartının (72° ) gayet stabil olduklarını gördüm. PC parçalarının geri kalan kısmını da paylaşıyorum. Bana yardımcı olacak arkadaşlar çıkarsa çok sevinirim. Herkese iyi forumlar.
İşlemci

ryzen_5.jpg
AMD Ryzen™ 5 3500X 3.6GHz (Turbo 4.1GHz) 6 Core 6 Threads 32MB Cache AM4 İşlemci
Ana Kart

asr-b450m-hdv-r4-disgorsel-01a_2_4.jpg
Asrock B450M-HDV R4.0 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)
Bellek (RAM)

sr30_1_1.jpg
Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3000MHz XPG GAMMIX D30 Red Ram (AX4U300038G16A-SR30)
Harddisk (SSD)

i-adata-960gb-2-5-sata-ssd-ultimate-su630-asu630ss960gqr_2_1_1_1.jpg
Adata SU630 480GB 520-450MB/s SSD (AD-ASU630SS-480GQR)

Son düzenleme:
böyle bir hata mı alıyorsunuz
Eğer aynı durumda kalıyorsanız videoda neler oldugunu izleyin.
Eğer olmuyorsa güç kaynağı yetmiyor olabilir.
Bende ani gidip gelmeler yaşanmıyor mesela 1.5 saat oyunda vakit harcadım diyelim. Oyunda 2 saniyelik bir görüntü gitmesi yaşıyorum. Ancak sonraki yarım saat içinde genelde pc kendini kapatıyor ve 10-15 dakika açılmıyor. Hatta bazen görüntü gitmesi yaşanmadan bile pc kendini kapatabiliyor. 2 günde bir muhakkak karşılaşıyorum bununla. Bugün de oyunda durdurdu hatası alıyorum. SSD şüphesi vardı aklımda hep ancak kapanma durumu ile SSDyi kafamda ilişkilendiremiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı