Oyun esnasında hard diskten ses geliyor

Amonyum

Hectopat
Bu ses bi cızırtı değil veya alışılmadık garip bi ses de değil.
Bu bilgisayarı çalıştırırken gelen ilk çalışma sesi aslında hard diskten mi geliyor ondan da emin değilim ama bilgisayarımı ne zaman çalıştırsam gelen ses bu.
Başlıkta oyun oynarken dedim ama genelde dosya kopyalarken bi program kurarken de çok oluyor ama o zaman pek sorun olmuyor kullanım açısından ama oyun oynarken olursa oyun duruyor birkaç saniyeliğine ALT + TAB yapıp sıkıntısız kullanabiliyorum o an ama oyun donuyor.
Aylardır oluyor bu sorun. Format atınca birkaç ay düzeliyor sonra bir daha olmaya başlıyor.
Az önce sfc /scannow yaptım mesela o an da çok fazla duydum bu sesi.

Mekanik disk sonuçta diğer adı ,ses yapabilir.Fan sesi de olabilir açılıştaki,iyi analiz etmen lazım.Ses sürekli geliyorsa fan sesi ise tozdan artık dönüşü gitmiştir değişim yada temizlik ister,kısa süreli isa hard disk olabilir ama uzun süreli ses geliyorsa ve hard diskten geldiğine eminsen sorun var demektir.Değişim ister gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı