Oyun esnasında internet hızı düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

tahaaktunc95

Hectopat
5 Aylık bir TürkNet kullanıcısıyım. Şimdiye kadar gayet sorunsuz bir şekilde 35 MB indirmeyi ve 5 MB yüklemeyi alabiliyordum, ta ki 1 haftaya kadar. Son 1 haftadır Online oyunlarda (CS:GO, Valorant, Rocket League) ping değerim sürekli bir dalgalanmayla beraber minimum 200'de ve ortalama olarak 400-500 arasında. Bugün Online oyundan önce ve sonra testlerimi yaptım.
Hiçbir şey açık değilken yaptığım test:

1594841411110.png

Sadece Online oyun açıkken yaptığım test:

1594841463098.png

Bu test sonucu anladığım kadarıyla Online oyunlardaki pingimin sebebi hızımın düşmesi. Şimdiye kadar böyle bir şey yoktu ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. si IP adresini gizlemeyi unutma güvenliğin için çok önemli. 2 si modemi kapat kabloyla bilgisayara bağla tekrar aç ama wifi kapalı olsun tekrar bir hız testi yap (hatta mümkünse hep kablolu kullan) 3. sü de türknet ile iletişime geçip arıza kaydı oluştur.

Testte ping değerlerin yine iyi duruyor ama bir değişme yok. Oyun açık olduğu için download hızı bu şekilde oluyor olabilir. Destek kaydı oluşturmanı öneririm. Belki çözerler.

Kablolu kullan kablo kullanamam dersen kanal seç modem arayüzünden çünkü senin o an olduğun kanal yoğun olabiliyor. Ayrıca Müşteri Hizmetlerini aradığın zaman modeme yazılım atıyorlar o kısmını tam bilmiyorum ama bir şekilde az da olsa etkisi oluyor.

5 Aylık bir TürkNet kullanıcısıyım. Şimdiye kadar gayet sorunsuz bir şekilde 35 MB indirmeyi ve 5 MB yüklemeyi alabiliyordum, ta ki 1 haftaya kadar. Son 1 haftadır Online oyunlarda (CS:GO, Valorant, Rocket League) ping değerim sürekli bir dalgalanmayla beraber minimum 200'de ve ortalama olarak 400-500 arasında. Bugün Online oyundan önce ve sonra testlerimi yaptım.
Hiçbir şey açık değilken yaptığım test:

Eki Görüntüle 615858

Sadece Online oyun açıkken yaptığım test:

Eki Görüntüle 615861

Bu test sonucu anladığım kadarıyla Online oyunlardaki pingimin sebebi hızımın düşmesi. Şimdiye kadar böyle bir şey yoktu ne yapabilirim?

Kablolu bağlanabilirsiniz.

Kablolu bir şekilde de denedim hiçbir fark yok
Belki sorun bendedir diye sorunun olmadığı 3 hafta önceye geri yükleme yaptım ama sorun geçmedi
1594845292165.png

şuna bakın ya böyle bir ping mi var üstelik Amsterdam oyun kapalıyken en az pingim olan server
Şimdi de steam ve oyunlar kapalıyken Amsterdam testini yaptım .
1594845578852.png

Anlayamıyorum artık sorun benden mi kaynaklı Türknetten mi yoksa binadan mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı