Oyun Esnasında Yaşanan Sorunlar

Ozan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar merhabalar. Direkt konuya giriyorum.

Durum şöyle, önceden oynadığım cod mw2 oyununu yaklaşık 3 sene önce oynamıştım. O zamanlar yeni bir bilgisayar toplamıştım. Hiçbir sorun yoktu kasma donma vs. Geçenlerde aynı oyunu yeniden yükledim. Şöyle bir durumla karşılaşıyorum: Oyuna girdiğim anda ekran kartı sanırım, inanılmaz bir biçimde bağırıyor. Onu da geçtim sürekli olarak donuyor ve oyunu kapatmak zorunda kalıyorum. Bazen inanılmaz bir takılma oluyor, 10-15 saniye kadar. Arada bir ekranda kararmalar oluyor alt + tab yapında genelde düzeliyor. Sonra tekrar geliyor. Acaba bu oyunla alakalı bir durum mu dedim. Hayır maalesef değil. Yüklediğim hemen hemen her oyunda aynı problem var. Temiz bir şekilde format atıyorum. Kasanın içini defalarca titizlikle temizledim, parçaların oturup oturmadığını kontrol ettim. Tüm sürücüleri güncelledim, bana mısın demedi.

Ekran kartım GTS 250.
İşlemci intel E4500.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Sanırım çalışıyor. Bakmadım. Ama belirttiğim gibi yine söyleme gereği duyuyorum. Önceden oynadığım oyunlarda sinek vızıltısı bile duyuluyorken, şimdi ta oturma odasından duyuyorum.

Dediginizi yaptim. Actim baktim. Hicbir sikinti yok. Tikir tikir calisiyor. Sunu merak ettim, acaba ramlerimi yanlis takili. 2 farkli marka ram var. 2 gb baska, 2 gb baska. Ayni olan 2 gb ramlerin ikisi yanyana ayni slotta. Diger ikisi de oyle. Acaba her slota bi diger markadan ve bi diger markadan mi takmam lazim. Ramler sorun yaratinca da donmalarin oldugunu biliyorum eger yanlia bilmiyorsam.

Dediginizi yaptim. Actim baktim. Hicbir sikinti yok. Tikir tikir calisiyor. Sunu merak ettim, acaba ramlerimi yanlis takili. 2 farkli marka ram var. 2 gb baska, 2 gb baska. Ayni olan 2 gb ramlerin ikisi yanyana ayni slotta. Diger ikisi de oyle. Acaba her slota bi diger markadan ve bi diger markadan mi takmam lazim. Ramler sorun yaratinca da donmalarin oldugunu biliyorum eger yanlia bilmiyorsam.

Ne dediğinizi anlamadım.

Hepsini temizledim ve yine aynı sorun. Dediğim gibi acaba ramlerden mi kaynaklı. Acaba ben önceden söktüğümde yanlış mı taktım sonradan. Ya da ekran kartı cortladı ben de kendimi yiyorum boş yere.

Termal macunu bilgisayari topladigimdan beri hic yenilemedim. Yakinda bilgisayar toplayacagim onun icin bosa masraf olarak dusundum. Aida64 ile zamaninda test ediyordum ekran kartinin isi degerleri yaklasik 58-65 derece arasiydi. Islemciyi hatirlamiyorum. Yani bu donmalar takilmalar islemciyle alakali mi diyorsunuz ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı