Oyun fiyatlarına yakın zamanda gelecek zamlar

PhrasalVerb

Kilopat
Yeni nesil konsollar ile beraber artık çıkacak oyunlar Amerika'da 70$ ve Avrupa bölgesinde (Türkiye buraya dahil) 80€ ile çıkış yapıyormuş. Tabii bu fiyatlar sadece oyunların temel (standart) versiyonları için sunulacak fiyatlar. Eskiden, 60€, 80€, 100€ diye satılan versiyonların üzerine 20€ koyacağız gibi görünüyor bundan sonra. Benim şahsi düşüncem bunun ülkemizde konsol oyunculuğunu tamamen bitireceği yönünde ve bilgisayar tarafını ise korsana iteceği yönünde.

Ülkelerin durumuna bakıldığında bu fiyatlar ile oyun alabilecek ülkeler; Kuzey Amerika (ABD, Kanada), Birleşik Krallık, İskandinav ülkeleri, Kuzeybatı Avrupa ülkeleri (Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika vb), Asya kıtasında muhtemelen Japonya ve Güney Kore.

Dünyanın diğer kalan bölgelerinde durum aslında az çok Türkiye gibi. İnsanlar bir oyun alabilmek için bazen yıllarca bekliyor. Milyonlar kazanan oyun şirketleri onlarca değişik versiyona para almakla kalmayıp, oyunu aldıktan sonra bile bunların içine dahi gerçek para ile eşya satın alınabilen mağazalar kuruyor. (Ubisoft en büyük örneği)

Forum bu konu hakkında ne düşünüyor acaba, çok merak ediyorum? Gelecek planlarınız ne bu konu hakkında? :) (indirim beklemek, tamamen bırakmak)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışı için de aslında oyunların fiyatları uygun görünmüyor. 3 tane oyun alsan 210$ ediyor ki yüksek bir fiyat. Cidden Türkiye'de bu nesil konsollar baya az satılacak diye düşünüyorum. Ayrıca PS kafeler hiçbir zaman PS5'e terfi edemeyecek gibi. Daha PS4 zor bulunuyor.

Genellikle oyunları çıktığı zaman almam, en azından 1 yıl beklerim. BF 1 ve Cyberpunk 2077'yi ön siparişle almıştım, belki zam olursa diye Watch Dogs Legion'u alırım. Korsan oynayacağıma oynamam, eski oyunlarımı yeniden oynarım veya Game Pass alırım.

Kimse bana korsan güvenilir değil,emek hırsızlığı tatavası yapmasın. Türkiye'nin ekonomik durumu ortada ve oyun şirketleri yine fahiş fiyata oyun satıyor. Eğer güvenilir korsan bulursam artık korsana başvuracağım. Çünkü beni düşünmeyen firmaları ben hiç düşünmem. Başlarım emeklerine.

Kimse bana korsan güvenilir değil,emek hırsızlığı tatavası yapmasın. Türkiye'nin ekonomik durumu ortada ve oyun şirketleri yine fahiş fiyata oyun satıyor. Eğer güvenilir korsan bulursam artık korsana başvuracağım. Çünkü beni düşünmeyen firmaları ben hiç düşünmem. Başlarım emeklerine.
Aslında haklısın ama sorun aslında kimde diye bir düşünmek lazım. Burada sıkıntılı olan şey ülkemizin ekonomisi. Ne alırsan 8 9 katıyla çarparak alıyorsun. Bu sadece oyun da değil, günlük hayatta aldığımız çoğu ürün kat ve kat pahalandı. Kısaca biz fakirleştik. Yoksa adamın senle bir derdi yok. Ve başta dediğim gibi haklısın da. İnsan aynı zamanda oyun oynamak istiyor. O zaman ya indirimleri kovalayacaksın ya da en son çare korsan. Çünkü bu paralar da maalesef kolay kazanılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı