Oyun geliştirici olmak istiyorum

• Konuyu başlatan Y451
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 951

Y451

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, C# dilini öğrenip, Unity'den oyun yapmak istiyorum. Ayrıca üniversitede bunun ile ilgili bir meslek okumak istiyorum; senaryo yazarlığı ve grafik tasarım'a ilgim var. Bana ne önerebilirsiniz, ayrıca bunun ile ilgili hangi meslek dalını okuyabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, C# dilini öğrenip, Unity'den oyun yapmak istiyorum. Ayrıca üniversitede bunun ile ilgili bir meslek okumak istiyorum; senaryo yazarlığı ve grafik tasarım'a ilgim var. Bana ne önerebilirsiniz, ayrıca bunun ile ilgili hangi meslek dalını okuyabilirim?

Senin kafanda düşünen arkadaşlar bul lazım olacak.

Yazılım okuyabilirsin. Ama Bilgisayar Mühendisliğinde de yazılım var diye biliyorum. Eğer yaşın küçükse, üniversiteye çok varsa ve hevesliysen Udemy akademiden Türkçe Unity dersleri veya Unreal Engine dersleri alabilirsin.

3 farkli meslek dali cikiyor soylediklerinden.
Senaryo yazarligi baska sey, grafik tasarim baska sey; programlama baska sey.

Programlama ve oyun gelistirme -> Computer Science ( Yazilim muhendisligi degil )
Senaryo yazarligi -> Emin degilim, literatur uzerine giden bir program gerekli sanirim. Ayrica yurt disinda "Creative Writing" programlari var -> Creative Writing
Grafik tasarim -> Visual and Digital Arts

Sozel - Sayisal spektrumundaki en uc 2 noktadan bahsediyoruz burada neredeyse : ) O yuzden iyi karar ver. Yasin kucukse ozellikle, oyun oynamak ile oyun yapmak arasinda daglar var, bilesin.

Bende 2 yıl önce bu yolda adım attım 10. sınıfa gidiyorum ve bilişim dersinde öğrendiğim C# dili ile beraber 2 3 adet oyun yaptım. Tabii ki bunlar 2D oyunlardı ve çok fazla bir mantığı yoktu. Ama benim için büyük bir adımdı.

Üstteki arkadaşların önerileri gayet güzel fakat çoğu oyun geliştiricileri yazılım mühendisliği mezunu. Sen de yazılım mühendisliği seçebilirsin en nihayetinde Script yazabilmek bir oyun programcısının sahip olması gereken en temel özellik

Direk bilgisayar mühendisliği okusam, C# öğrenirim. Grafik tasarım ve senaryo yazarlığı zaten biliyorum. Siz ne dersiniz?

Hocam ben böyle bir konu açmıştım aslında.
İsterseniz mailden ulaşıp bana size Discord adresini veriyim.
Mail: [email protected]

Yeni konular

Geri
Yukarı