Oyun geliştirme amaçlı pivot monitör önerisi

Bütçe
4500 TL

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Oyun geliştirme aşamasının her bölümünde kullanabileceğim bir monitör arıyorum. Bu amaca uygun yeterlilik gösterebilecek pivot monitör önerebilir misiniz?

Kullanacağım programlar:
Unreal Engine 4/5
Blender
MS Visual Studio
Adobe Programları

Kullanım amacınıza göre 4K 60Hz çok ideal.

Bunu öneririm. Pivot var, renk doğruluğu olarak en gelişmiş IPS türü olan AH-IPS panel kullanıyor, 8 bit + FRC renk derinliğine sahip ve renk gamutları da fena değil. Bunu önerebilirim.

Kesinlikle bu.
Neden oyun geliştiren birine kavisli ve 240Hz bir model öneriyorsunuz? Kavis bu tür işlerde baş belasıdır. Öneriyi konu sahibinin amaçlarına göre yapın lütfen.

Üstteki arkadaşların attığı monitör VA panel ve VA panellerde subpixel yapısından dolayı yazılar bulanık oluyor. Ayrıyeten pivot özelliği aktif olarak kullanılacak ise( arkadaşımızın durumunda evet) Curved olması saçma gelmiyor mu size? @erkanlu hocam sizin bakmanız gereken IPS düz ekran monitörler. O seviyedeki monitörler hakkında bilgim olmadığı için öneri yapmıyorum fakat kesinlikle IPS panel ve düz ekran almalısınız bence.

Biraz araştırdıktan sonra şu model hoşuma gitti özellikler açısından. 23.8 inç küçük gelmeyecekse yazıların keskinliği için çok daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
@SkyRose , @Gurasan önerileriniz için teşekkürler. Programların erişebilirliğini arttırmak için 27" ve üzeri daha kullanışlı olacaktır fakat bütçem dahilinde en fazla 27"e erişebiliyorum.

Animasyonlar gibi akıcı görüntüleri de kullanacağımızı düşündüğümüzde tazeleme hızını düşük, çözünürlüğü yüksek tutmak sıkıntı yaratmaz mı?

Önerilerinizden sonra çözünürlükten kısıp tazeleme hızını arttırarak 2K 165 Hz olan bu monitörü buldum. ASUS TUF GAMING 27 VG27AQ HDR GAMING, 2K, IPS, FREESYNC VE G-SYNC UYUMLU 2560x1440 165HZ,1MS(MPRT) 3YIL HDMIx2,DP ,MM,VESA,ELMB SYNC,PIVOT: Amazon.com.tr

Önerileriniz ile karşılaştırması ise bu linkte. Dell P2415Q - LG 27UK650-W - Asus TUF Gaming VG27AQ Karşılaştırması - Epey

Sizin düşünceniz nedir?

@erkanlu Hz önemli mi siz bileceksiniz, işi siz yapıyorsunuz. Ama 60Hz'in gayet yeterli olacağını düşünüyorum şahsen. 144Hz olması çok bir şey ifade etmez bence. Hz oyun oynayanlar için önemli. Keyfi arttırır.

Yine de siz daha iyi bilirsiniz.

2K 144Hz isterseniz;

Muhteşem ötesi renk gamutları, yine 8 bit + FRC renk derinliği, HDR10 ve pivot desteği ile gayet iyi.

Ama benim önerim 4K'dır. Yine de işi siz yapıyorsunuz, bilemeyeceğim.

Asus iş için çok ideal değil gibi. 8 bit renk derinliği, sıradan renk gamutları ve parlaklığı var.
LG 27GL850 öneririm.

LG'ye göre tek avantajı bir tık daha yüksek kontrast oranı. Siyahları bir tık daha iyi gösterecektir ama inanın diğer eksiler kadar önemli değil kesinlikle. Objektif olmak için söylüyorum.

Geri
Yukarı