Oyun Geliştirme

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Unity'den oyun geliştireceğim.
1)Unity'den oyun yapmak için karakter tasarımı vb. için hangi programı kullanmalıyım?
2)Yaptığım oyunu kolaycana Play Store'a atabilir miyim ve nasıl reklam koyabilirim, kolay mı?
3)Bir oyun yapsam, içinde reklam olsa, 10.000 kişi indirse ayda ne kadar kazanırım ortalama?
Tüm soruları cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1)Unity'den oyun yapmak için karakter tasarımı vb. için hangi programı kullanmalıyım?
2)yaptığım oyunu kolaycana Play Store'a atabilir miyim ve nasıl reklam koyabilirim, kolay mı?
3)bir oyun yapsam, içinde reklam olsa, 10.000 kişi indirse ayda ne kadar kazanırım ortalama?

1-Adobe fuse öneririm. Zamanında kullandım çok iyidir.
2-bunun için geliştirici hesabınızın olması lazım ve yanlış bilmiyorsam 25 dolar olmalı.
3-yine yanılmıyorsam Google Play bir miktarını alıyor uygulamanızı yayınladığınız için.

Unity çöp. Sakın bulaşmayın. Godot Engine kullanabilirsiniz.

Umarım ciddi değilsinizdir. Unity yeni başlayanlar için vs. gayet iyi bir Engine'dir. The Long Dark gibi bir masterpiece yapıldı o çöp dediğinizle ve 3.5 milyon kopyası satıldı.

2)Yaptığım oyunu kolaycana Play Store'a atabilir miyim ve nasıl reklam koyabilirim, kolay mı?
3)Bir oyun yapsam, içinde reklam olsa, 10.000 kişi indirse ayda ne kadar kazanırım ortalama?
1- blender
2-bir kez ödeyeceğiniz 25 dolarlık bir ücret bulunmaktadır ondan sonra yaptığınız oyunları ekleyebilirsiniz herhangi bir zorluk olmaz.
3-o reklamlara bağlı 10 kuruşluk reklamda var 25 kuruşlukta...

Alternatif olarak Cinema 4D kullanabilirsiniz. Blenderle benzer.

1-Adobe fuse öneririm. Zamanında kullandım çok iyidir.
2-bunun için geliştirici hesabınızın olması lazım ve yanlış bilmiyorsam 25 dolar olmalı.
3-yine yanılmıyorsam Google Play bir miktarını alıyor uygulamanızı yayınladığınız için.

Umarım ciddi değilsinizdir. Unity yeni başlayanlar için vs. gayet iyi bir Engine'dir. The Long Dark gibi bir masterpiece yapıldı o çöp dediğinizle ve 3.5 milyon kopyası satıldı.

İnsanlara yanlış bilgi vermek, hiçbir şey bilmeden insanları yanlış yönlendirmek hiç hoş değil. Unity berbat bir motor.

Windows 7 kullanıyorum ve Blender 8.1 kabul ediyor.🤣🤣🤣

Anladığım kadarıyla programlamada yenisiniz.. Bu durumda en iyi seçenek Godot Engine. Birkaç seneye Godot, tüm endüstriyi domine edecek. Geliştiricileri ve komünitesi muazzam ötesi iş çıkarıyorlar.

Godot'u ilk kez açıp 3 günde multiplayer deathmatch yaptım, hiçbir noktada sorun yaşamadım. Bir tek built-in WebSocket modülünde HTTP headerları ekleme imkanı yoktu; o özelliği de Godot'a kendim ekledim, PR gönderdim Github'dan da.

Oyunum burada:

Bu da web versiyonu:

Ayrıca oyunu da open source yaptım:

Godot'ta ne Android exportu alırken ne de web exportu alırken hiçbir sorun yaşamadım.... Multiplayer oyun yapmak işin en zor kısmı, Unity'de aynı proje üzerinde birden fazla editör açamıyoruz ama Godot'ta oyunumu geliştirirken bunu çatır çatır yaptım, ayrı ayrı sunucuyu ve istemcileri debug ettim.

Unity ile oyun geliştiriyorum (iş olduğu için bazen istemediğin şeyleri kullanabilirsin ama bundan sonra Godot kullanacağım hep) ve Unity'nin resmi networking çözümü Netcode, WebSocket desteğine sahip değil. Milyon dolarlık firma diyor ki "community yapmış WebSocket transport şeysi, alın kullanın" ama döküman falan hiçbir şey olmadığı gibi yaptıkları şey web exportunda çalışmıyor, bozuk. Lol.

"Unity ile şu yapıldı bu yapıldı" HAYIR. Tüm ciddi mobil oyunlar lightweight motorlarla yapılıyor. Çok oynanan HTML5 oyunlarında Game Maker bile Unity'den açık ara fazla tercih ediliyor. Lol.

Unity geliştiricilerine saçmalıkları bildirdiğimde, "Unity multiplayer oyun yapmak için tasarlanmadı" diyebilecek kadar saçma bir yönetim sahip, şirket olarak.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Bilmiyorsanız, bilen birisi cevaplar, merak etmeyin.

Son düzenleme:
Çok klişe olacak ama para kazanmak için bu işe başlayacaksan hiç başlamamak daha iyi olacaktır. 10K indirme için para harcayıp reklam vermen gerekli. Play Store'a koymak için para yatırmsn gerekli. Çoğu programın lisansı için para vermen gerekli. Bazı assetler için para gerekli. Sonuç olarak bu işlerde en başta hiçbir şey kazanamazsın ve hatta zarara girersin. Uzun bir süreç geçirip sektörde olgunlaşman gerekli ki 50-100K indirme alıp ilerleyebilesin. Piyango değil yani bu hani ne koyarsam koyayım belki indirirler ve kazanırım diye bakma.

İnsanlara yanlış bilgi vermek, hiçbir şey bilmeden insanları yanlış yönlendirmek hiç hoş değil. Unity berbat bir motor.

Anladığım kadarıyla programlamada yenisiniz. Bu durumda en iyi seçenek Godot Engine. Birkaç seneye Godot, tüm endüstriyi domine edecek. Geliştiricileri ve komünitesi muazzam ötesi iş çıkarıyorlar.

Godot'u ilk kez açıp 3 günde multiplayer deathmatch yaptım, hiçbir noktada sorun yaşamadım. Bir tek built-in websocket modülünde HTTP headerları ekleme imkanı yoktu; o özelliği de Godot'a kendim ekledim, pr gönderdim GitHub'dan da.

Oyunum burada:

Bu da web versiyonu:

Ayrıca oyunu da open Source yaptım:

Godot'ta ne Android exportu alırken ne de web exportu alırken hiçbir sorun yaşamadım... Multiplayer oyun yapmak işin en zor kısmı, Unity'de aynı proje üzerinde birden fazla editör açamıyoruz ama Godot'ta oyunumu geliştirirken bunu çatır çatır yaptım, ayrı ayrı sunucuyu ve istemcileri Debug ettim.

Unity ile oyun geliştiriyorum (iş olduğu için bazen istemediğin şeyleri kullanabilirsin ama bundan sonra Godot kullanacağım hep) ve Unity'nin resmi networking çözümü netcode, websocket desteğine sahip değil. Milyon dolarlık firma diyor ki "community yapmış websocket transport şeysi, alın kullanın" ama doküman falan hiçbir şey olmadığı gibi yaptıkları şey web exportunda çalışmıyor, bozuk. LoL.

"Unity ile şu yapıldı bu yapıldı" hayır. Tüm ciddi mobil oyunlar lightweight motorlarla yapılıyor. Çok oynanan HTML5 oyunlarında Game maker bile Unity'den açık ara fazla tercih ediliyor. LoL.

Unity geliştiricilerine saçmalıkları bildirdiğimde, "Unity multiplayer oyun yapmak için tasarlanmadı" diyebilecek kadar saçma bir yönetim sahip, şirket olarak.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Bilmiyorsanız, bilen birisi cevaplar, merak etmeyin.

Size burada Engine önerin diyen olmadı. Godot Godot diye tabiri caizse geberdiğiniz oyun 2D yönelikli ve başlangıç seviyesi için. Yapılan oyunlarada baktığımızdada 3D oyunları saçma sapan görünüyor mekaniksel olarak. Unity ile Rust'ı da yapıldı, The Long Dark'ı da yapıldı. Unity 3D yönelikli ve arkadaş Unity'den yapacağına göre adam gibi bir Engine lazım. Unity gayet iyi bir Engine. Dodot dediğin saçmalığı hayatımda ilk defa duyuyorum. Madem o kadar profosyonelsin, milletin kullandığı Engine'ye laf ediyorsun, öneri yapılana/yapana laf ediyoraun ve bilgisiz diyorsun o halde git documentation olmadan yap. Bu kadar basit. Export alırkende neden sorun yaşanıyormuş onu anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı