Oyun geliştirmek için 15.000 TL laptop önerisi

TheKillerOfYou1

Centipat
Katılım
9 Ekim 2020
Mesajlar
266
Çözümler
1
Arkadaşlar öneriler için çok teşekkür ederim. Macbook Pro öneren de çok oluyor. Kesinlikle windows almamı mı öneriyorsunuz?

Üretkenlik için Macbook Pro alınabilir. Gördüğüm kadarlıyla iPhone'unuz da var, mükemmel bir uyumluluk sağlıyorlar birlikte. Tek diyebileceğim şey, M1'li Macbook'ları tercih etmeniz. Intel Macbook'lar çok fazla ısınıyor ve thermal throttling sebebiyle çok fazla performans veremiyorlar. Düşüncem, biraz daha bekleyebilirseniz, yeni çıkacak Macbook'ları almanız. Çünkü Apple kendi işlemcilerini daha fazla cihazda kullanmaya başladı. Daha fazla cihazda kullanıldığı için, işlemciler daha uyguna geliyor. Yeni nesil Mac'ler daha da uygun olabilir.
 

DarkSynergy

Hectopat
Katılım
2 Aralık 2014
Mesajlar
359
Üretkenlik için MacBook Pro alınabilir. Gördüğüm kadarlıyla IPhone'unuz da var, mükemmel bir uyumluluk sağlıyorlar birlikte. Tek diyebileceğim şey, m1'li MacBook'ları tercih etmeniz. Intel MacBook'lar çok fazla ısınıyor ve thermal throttling sebebiyle çok fazla performans veremiyorlar. Düşüncem, biraz daha bekleyebilirseniz, yeni çıkacak MacBook'ları almanız. Çünkü Apple kendi işlemcilerini daha fazla cihazda kullanmaya başladı. Daha fazla cihazda kullanıldığı için, işlemciler daha uyguna geliyor. Yeni nesil Mac'ler daha da uygun olabilir.

Ne zaman çıkacak.
 

Melorin_0102

Centipat
Katılım
10 Kasım 2020
Mesajlar
64
Çözümler
3
Yer
Erzurum/Aziziye Ilıca
Arkadaşlar selam. Amatör oyun geliştiricisiyim. Ek tercihlerden dijital oyun tasarımı bölümünü yazmış bulunmaktayım. Kazanma ihtimalime karşın laptop araştırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Bütçe: 15.000 TL.

Bir de ayrıca sorum olacak: Yıllardır Mac hayranıyım, ve MacBook Pro olmayı düşünüyorum aslında. Fakat "oyun geliştirmek" için ne kadar uygun bilemedim. Ne diyorsunuz, işimi görür mü?

Hocam bende aynı sizin gibi oyun geliştirmek için macbok bakıyordum çalışır mı diye YouTube'da falan videolarda hiçbir sıkıntı olmadığını söylüyorlar seneye MacBook Air M1 almayı düşünüyorum. Bütçenizle pt.comdan macbok Pro 13 alabilirsiniz yanında kulaklıkta gönderiyorlar.
Bazı programlar M1 işlemciyle tam uyumlu değil ama kısa sürede hepsi optimize edilir.
Tavsiyem MacBook almanız.
 
Yukarı