Oyun grafikleri videolarda daha kaliteli gözüküyor

Gapirkont

Kilopat
Örnek vermem gerekirse FH5 ve RDR2'de çok fark ediliyor. RDR2'nin Ultra oynanış videosunu izliyorum, aşırı güzel grafikler, çok net. Ben giriyorum, grafikleri aynı şekilde Ultra yapıyorum ancak daha bulanık oluyor ve pikselleşmeler oluyor atın kuyruğunda falan. FH5'te de durum aynı. Ekstrem ayarlarda videolarını izliyorum. Ağaçlar ve yapraklar her şey muazzam. Aynı ayarları kendimde deniyorum, ağaçlar piksel piksel, uzaklar daha kötü, oyun bulanık. 27inç 1080p monitör kullanıyorum. İzlediğim bütün videolar da 1080p ayarlarda çekilmiş videolar. Sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
RDR2'nin kendi ayarları sorunlu buradaki mesajlara bakarsın.

Onu açın o zaman alttaki ölçekleme modunu da açıp açıklamasını açar mısınız?

Hocam bu ölçeklendirme ayarları bildiğim kadarıyla mesela 1280x960 bir çözünürlük açarsanız sağ ve sol taraf siyah oluyor. Onu engelleyip tam ekrana sığdırıyor görüntüyü. Yani netleştirmeyle alakası olduğunu düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• dsds.PNG
    dsds.PNG
    18,7 KB · Görüntüleme: 17
Hocam bu ölçeklendirme ayarları bildiğim kadarıyla mesela 1280x960 bir çözünürlük açarsanız sağ ve sol taraf siyah oluyor. Onu engelleyip tam ekrana sığdırıyor görüntüyü. Yani netleştirmeyle alakası olduğunu düşünmüyorum.

Onu engelleyip ekranı dolduruyor ve ekstradan piksel ekliyor olması lazım bu da grafiği iyileştirir.

Artı -3 Eksi
RDR2'nin kendi ayarları sorunlu buradaki mesajlara bakarsın.

Onu engelleyip ekranı dolduruyor ve ekstradan piksel ekliyor olması lazım bu da grafiği iyileştirir.
Deneyip sonuçları yazıcam.

Konuda yazılanları uyguladım ancak pek bir etkisi olmadı, TAA'yı kapatmam çok daha kötü bir görüntüye sebep oldu. Üstelik MSAA'yı 4X yapınca bile görüntü güzelleşmiyor, aksine çimenler aşırı derecede pikselleşiyor. Videosunu çektim, uploadlıyorum şu an, bitince linkini bırakacağım.

Hocam bu ayarın hiçbir etkisi olmadı. Kapalı ve açık konumda denedim ancak değişen bir şey yok.

Hangi monitörü kullanıyorsun?

ViewSonic XG2705-2

Konuda yazılanları uyguladım ancak pek bir etkisi olmadı, TAA'yı kapatmam çok daha kötü bir görüntüye sebep oldu. Üstelik MSAA'yı 4X yapınca bile görüntü güzelleşmiyor, aksine çimenler aşırı derecede pikselleşiyor. Videosunu çektim, uploadlıyorum şu an, bitince linkini bırakacağım.

Hocam bu ayarın hiçbir etkisi olmadı. Kapalı ve açık konumda denedim ancak değişen bir şey yok.

ViewSonic XG2705-2

Hocam monitör ayarlarından da yapılıyor olabilir bütün oyunlarda mı böyle oluyor yoksa sadece bu oyunda mı böyle oluyor?

Videoyu atacaktım ancak Drive'a yükledim, bu videoyu işleme tabii tutuyoruz diyor hala. O sebeple atamıyorum.

Hocam monitör ayarlarından da yapılıyor olabilir bütün oyunlarda mı böyle oluyor yoksa sadece bu oyunda mı böyle oluyor?

Sadece RDR2 ve Forza Horizon 5 oyununda böyle. Monitör ayarlarını kurcaladım ancak pek bir şey bulamadım.

Çözünürlük ve ekran yenileme durumu normal mı?

Çözünürlük 1920x1080, yenileme hızı 144Hz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı