Oyun harici programların gereksiz CPU kullanması

Rograizen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, umarım gününüz iyi geçiyordur.
Sorunum: Oyunlar haricinde diğer programların CPU'yu işgal etmesi, önceden akıcı oynayabilirken artık bu sebep yüzünden oynayamıyorum. Örnek oyun vermek gerekirse bugün Battlefield 4 oynuyordum maksimum %78 işlemci kullandığını gördüm. Yanındaki uygulamalarla birlikte Total'de %93-99 arası oluyor, GPU kullanımı da %60'ı geçmiyor ve oyunda akıcılığını yitiriyor. Şimdi size oyun esnasında yan ekranımda açık olan görev yöneticisinden birkaç fotoğraf atmak istiyorum:
1.

IMG_20200924_143354.jpg

2.

IMG_20200924_143408.jpg

Discord'u kapat diyebilirsiniz ama böyle bir sorunum yokken de açıktı.

Bilgisayarımın bazı parçaları:
İşlemci: i3 8100.
Ekran kartı: ASUS GTX 1050 Ti.
Anakart: ASUS Prime B360-PLUS.
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 2400MHz.

Discord ayarlarından oyun içi arayüzü ve donanım ivmesini kapatın. Mevcut işlemcinizin çekirdek sayısı fazla olmadığından bu tür problemleri yaşamanız doğaldır. ''Windows 10 debloater'' scriptleri ile Windows 10 arkaplanında çalışan çoğu uygulamayı silebilirsiniz, fakat herhangi bir şey bozulursa ben sorumluluk alamam.

Ayrıca Windows 10 için Oyun modunu aktif etmeyi deneyebilirsiniz. Bazı sistemlerde işe yarıyor.

Discord ayarlarından oyun içi arayüzü ve donanım ivmesini kapatın. Mevcut işlemcinizin çekirdek sayısı fazla olmadığından bu tür problemleri yaşamanız doğaldır. ''Windows 10 debloater'' scriptleri ile Windows 10 arkaplanında çalışan çoğu uygulamayı silebilirsiniz, fakat herhangi bir şey bozulursa ben sorumluluk alamam.

Ayrıca Windows 10 için Oyun modunu aktif etmeyi deneyebilirsiniz. Bazı sistemlerde işe yarıyor.
Direkt olarak Discord'u kapattım bir şey değişmedi desem yeridir
Ücretsiz sürümleri bulunuyor, indirip tarama yapın. Normal kullanımda da CPU kullanımı yüksek ise mining virüsü bulaşmış olabilir.
Boşta CPU kaç olmalı? Ona göre yargı koyabilirim, eğer normal değerlerse önerdiğiniz programları deneyeceğim tarama için.

Devir ilerliyor guncellemeler geliyor vs derken ekonomik parca kullananlarin sistemleri bir yerden sonra zorlanmaya basliyor. Standart dogal bir fenomen. Bu durumlarda overclock/format gibi islemler kisa sureli ya da uzun sureli cozum bulabiliyor soruna ama asil sorun islemcinin gucunun ilerleyen zamana ayak uyduramamasi ne yazikki.

Yeni konular

Geri
Yukarı