Oyun HDD'si Kullanılmadığı Zaman Duruyor

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Arkadaşlar şuan bende 2 adet HDD var.

Birisi yeni, Seagate'nin 1 TB HDD'si. Bunun 1. diskinde işletim sistemi ve diğer 500 GB'lık diskinde oyunlar var.
Ve 1 tane 150 GB Samsung marka HDD var. Bu HDD'de oyunların kurulum dosyaları, müzikler, filmler, Technopat videoları falan var.

Ben bir dosyaya tıkladığımda 1 saniye yanıt vermiyor, daha sonra kasadan ses geliyor, HDD'nin o ilk andaki çıkarttığı ses.
Yani ben tıklayıcna 160 GB'lık HDD çalışıyor hemen ve öyle ulaşıyor verilere.

Nasıl önleyebilirim bunu ? 1 TB HDD gibi sürekli çalışsın istiyorum.

Staber

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Denetim masasından Güç Seçenekleri -> Yüksek performans -> Plan ayarını değiştir -> Gelişmiş Güç Ayarını Değiştir -> Sabit disk burdaki ayar kaç dk sizde ?

KS
BilgisayarKurdu

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Yüksek performans modu açık değildi, onu açtım. Birde bahsettiğiniz değer 20 dakika.

Staber

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Ankara
Güç ayarlarından yüksek performansı açtığınıza göre düzelmiş olması lazım ve oradaki dakika ayarı anlamışsınızdır ki kullanmadığınız süre içinde güç tasarrufu sağlamak. İşallah düzelmiştir yoksa diğer disk arızalarına yönelcez :(

KS
BilgisayarKurdu

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Şu ana kadar bir sorun olmadı, sadece beklemeye falan aldıktan sonra açtığımda oluyor bu olay, ki olması gayet doğal.
Bunun dışında bilgisayarı kullanıyorken durma-çalışma olayı olmadı dünden beri, inşallah bundan sonra da olmaz.

KS
BilgisayarKurdu

BilgisayarKurdu

Technopat
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
32
Yer
İstanbul/Üsküdar
Sorun devam ediyor :D 2. HDD'nin disklerine bastığımda HDD'nin çalışma sesi geliyor ve 1-2 saniye sonra açılıyor.

blink

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Sorun devam ediyor :D 2. HDD'nin disklerine bastığımda HDD'nin çalışma sesi geliyor ve 1-2 saniye sonra açılıyor.
Merhaba aynı şekilde benimde 1-2 saniye bekleme sürem oluyor fakat bunu sorun olarak görmüyorum. İnternetten araştırdığım kadarı ile bu bir sorun değil hdd nin uzun ömürlü olması için kendine has bir koruma yöntemi. Bu yöntem kaldırılabilir mi bilmiyorum.

Yukarı