Oyun hikayesi için öneriler

KS
Miraç Aydoğmuş
Katılım
22 Ocak 2021
Mesajlar
38

Bakkal amca

Picopat
Katılım
20 Mart 2021
Mesajlar
525
Çözümler
1
Last of Us gibi diyorsun yani.
2. seçenek hocam (artık iyi son kusucam o yüzden 2. dedim).
Yani hikayeyi yazarken irfan ilham aldım biraz. Ama tam TLOU değil. Hikayeyi yaklaşık 20 dakika içinde yazdım o yüzden biraz amatör oldu.
Olabilir ama bu oyunun 2. serisinin çıkmasını engeller ama oy çoğunluğu ne derse.


Evet karakterleri ve seslerini yapıyorum.
Kodlamaya 2,3 gün sonra.
Hocam aslında engellemez. Kızı kontrol ederiz bizde.
 

Dark Lord Vader

Picopat
Katılım
16 Ekim 2020
Mesajlar
865
Makaleler
2
Yer
Anakin Skywalker ile kum havuzunda
Olabilir ama bu oyunun 2. serisinin çıkmasını engeller ama oy çoğunluğu ne derse.

Evet karakterleri ve seslerini yapıyorum.
Kodlamaya 2,3 gün sonra.

Hocam bence aksine 2. oyun daha çok beklenir çünkü ortada küçük bir kız var, onun dramı var. Kızın adamlardan intikam alması, gördüğü şeylerde onu hatırlaması çok daha iyi olur.
 

differentturk

Picopat
Katılım
4 Mart 2021
Mesajlar
382
Çözümler
1
Yer
İstanbul
Aşırı güçlü bir süper kötüyü yenmek için Tony Stark kafasında bir adam paralel evrenlerden süper kahramanları çağırır ve sonda EndGame'dekinden daha havalı ve görkemli bir savaş olur.
 

Mehmet 7292

Picopat
Katılım
26 Ekim 2020
Mesajlar
226
Yer
savaş arenası
Merhaba.
Hikaye:
Bir hafta sonu evde ailesi ile eğlenen Mehmet, tekrar baş dönmeleri yaşamaya başlamıştır. Onlar evde otururken birden sesler gelmeye başlar. Ve bir anda atılan bir bomba ile ev başlarına yıkılmıştır. Zor kurtulan Mehmet ve ailesi, daha olayı anlamadan helikopterler bulundukları bölgeye ateş etmeye başlar. Mehmet ailesine hemen ayrılmalarını söyler ve karısı ve kızı bir tarafa, Mehmet bir tarafa gider. Şehir neredeyse yıkılmıştır. Etrafta insanları öldüren askerleri gören Mehmet, hemen yanındaki silahçı ya girip bir tüfek ve şarjör çalar. Ona ateş eden askerleri vurup ilerleyen Mehmet'in son 1 şarjörü kalmıştır. Ailesini bulmak için yön değiştirir. Atılan kimyasal bombalar yüzünden etrafta kıvranan insanları görür. Ve biraz daha ilerledikten sonra kızını bulur. Kızı bir kenarda saklanmış ağlıyordu. Mehmet kızına annesinin nerede olduğunu sordu ve kızı da annesinin kaybolduğunu söyler. Sonra kızı ile annesini aramaya başlar. Karısını arayan Mehmet, yolda giderken tekrar baş dönmeleri yaşamaya başlar. Sonra kızıyla ilerlerken karısının ölü bedenini bulur ve şaşkına döner. Sonra karısının ölü cesedinin başında beklerken askerler Mehmet, kızına ve masumlara saldırır. Mehmet'in 2 şansı vardır ya masumlar ya kızı (oyuncu burada kendi seçim yapar) sonra olduğu yere bombalar atılınca silahını alıp kaçmaya başlar. Sonra bombalardan ve ve askerlerden kaçan Mehmet daha sonra ilerler ve kendine bir sığınak bulur. Bu sığınakta 1 hafta kalan Mehmet, daha sonra yemeği ve suyu bittiği için şehre iner. Kendine saldırıları önlemek için yeni silah, yemek ve su alır. Sığınağa gittiğinde oranın şekil değiştirmiş insanlar tarafından bozulduğunu fark eder. Daha sonra başka bir sığınak ararken salih adlı bir arkadaş edinir. Salih'de silah ve yeteri kadar yemek ve su vardır. Kendilerine yeni bir sığınak bulurlar ve orada kalmaya başlarlar. 1 ay sonra yemekleri ve suları bittiği için tekrar şehre inerler. Şehirde su ve yemek bulurken birden askerler saldırır ve çatışmaya girerler. Çatışmada salih ölür. Sonra Mehmet askerleri yener ve Salih'in cesedini gömer. Kendine yemek ve su bulup sığınağa gider. Mehmet arada sırada kızını ve karısını rüyasında görür. Mehmet darbeyi nasıl engelleye bileceğini düşünür.
Aradan bir hafta geçer. Mehmet'in tekrar yemek ve suyu bitmiştir. Artık gördüğü halüsinasyonlar yüzünden iyice baş ağrısı çekmeye, kendi kendine konuşmaya başlamıştır. Sonra yemek ve su almak için şehre iner. Kendine tekrar yemek ve su bulup sığınağa giderken karşısına askerler çıkar ama daha Mehmet'i görmemişler. Mehmet aralarından gizlice geçmeye çalışır ama askerler fark eder ve Mehmet çatışmaya girer. Çatışmayı kazanan Mehmet, sığınağa dönerken yolda küçük bir kız çocuğu bulur. Onu aynı kızına benzeten Mehmet onu Mehmet neden burada olduğunu sorar. Kız ailesinin öldüğünü söyler. Mehmet kızı yanına alır ve sığınağa giderler. Sığınakta kalırken birden askerler tarafından sarılırlar. Askerler teslim olmalarını söyler ama Mehmet teslim olmaz ve askerlere ateş açar. Askerler çok kişidir. Durmalarını yoksa ateş edeceklerini söylerler. ( burada ateşi kesmek ya da kesmemek oyuncunun elindedir.) Eğer ateşi keserse askerler onları esir alacak, ateşi kesmez ise askerler ateş açacak ve Mehmet'in ölme şansı artacak. Devamında ateşi keserse askerler tarafından esir alınır ya da ateşi kesmez ise askerlerle savaşa girer. Kaçarlar. Savaşa girerlerse askerlerden kaçarlar ve kurtulmaya çalışırlar ve kurtulurlar. Ama eğer ateşi keserlerse askerler esir alıp kendi bölgelerine götürür. Ve orada esir alınıp bir süre sonra idam edilirler. Esir düşerler ise bir kaçış planı yaparlar.

Nasıl bitmeli?

Birinci seçenek- askerlerden ateş açma: Biz askerlere ateş açtıktan sonra kaçmaya başlıyoruz. Askerler peşimizden gelip bizi yakalamaya çalışıyor. Askerlerden kaçarken yanımızdaki kızın ayağı takılıyor ve düşüyor. Biz onu kaldırmaya çalışırken askerler yetişiyor. Biz kızı kaldırıyoruz ama askerler bize silahlarını çevirmiş teslim olmamız gerektiğini söylüyor. Tam teslim olacakken arkadan motorlu ve silahlı iki adam gelip askerleri indiriyor. Mehmet ve kız şaşkın şaşkın bakarken adamlar motora binmemiz gerektiğini söylüyor. Motora binip irfan kaçıyoruz ve adamların bölgelerine gidiyoruz. Orada bizi doyurup su veriyorlar.
Orada bir gün kalıyoruz. Sabah olunca dışarıdan sesler gelmeye başlıyor ve askerler dışarıdan ateş etmeye başlıyor. Orada bizi kurtaran iki arkadaş ölüyor ve biz kurtuluyoruz. Kaçıp kendimize ormanda 1 ay içerisinde bir barınak yapıyoruz. (tabii bu bir ay içerisinde şehre inip askerlerden ve şekil değiştirmiş insanlardan kaçıp yemek ve su alıyoruz.) Sonra bu barınakta kızla beraber mutlu mesut yaşıyoruz.

İkinci seçenek- askerlerin esir alması: Askerler bizi esir alıp hapse götürüyor. Orada bir süre bekleyip bizi idam etmeyi planlıyorlar. Biz hapisteyken kızın saçında ki tokayı alıp kilidi alıyoruz ve kaçmaya başlıyoruz. Kaçarken koridorda iki asker bekliyor. Mehmet yavaşça gidip onları dövüp bayıltıyor ve birinin silahını alıyor.
Aşağı kata gizlice iniyorlar ve karşılarına 5 asker çıkıyor. Mehmet askerleri gizlice öldürüp dışarı çıkıyor.( eğer sesli ve görünür şekilde öldürürse diğer askerler destek çağırıyor.) Sonra Mehmet ve kız dışarı çıkıyor ve karargâhın çatısında bekleyen bir asker onu sırtının sağ alt köşesinden vuruyor ve Mehmet yere yığılıyor. Bunun üzerine askerler gelip Mehmet'i orada öldürüyor ve kız kaçıyor.

Hocam nasılsınız banınız kalkmış.
 
Yukarı