Oyun İçerisinde Dil Değiştirme Nasıl Kapatılır?

Swamp

Decapat
Merhaba arkadaşlar. PUBG oynarken bazen klavyemde tuşlarımın çalışmadığını görüyorum. İlk önce klavyemde sorun var sandım ama sonradan fark ettim ki aslında dil Türkçe'den İngilizce'ye geçmiş.

Onu Türkçe yapınca sorun çözülüyor. Oyun içerisinde hangi tuşa basıyorsam oyundan çıkınca da o tuşlara bastım. Hangi tuş kombinasyonu ile yaptığımı anlamadım. Oyun içerisinde bol bol Ctrl, TAB, Shift tuşlarına basıyorum. Sorun dilleri kaldırmak diyeceksiniz ama maalesef kaldıramam çok işime de yarıyorlar. Yüksek lisans yapıyorum Arapça ve İngilizce çok önemli.

Hangi tuş ile dil değiştiriyorsam o tuşları oyun içerisinde belki değiştirebilirim veya kapatılabiliyorsa Windows ayarlarından kısayol ile dil değiştirmeyi iptal edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 için anlatıyorum:

Ayarlar > Zaman ve Dil > Bölge ve dil

Bu menüde "İlgili Ayarlar" başlığı altında "Gelişmiş klavye ayarları"na girin.

"Dil çubuğu seçenekleri"ne tıklayın.

Açılan pencerede Gelişmiş Tuş Ayarları sekmesine geçin.
Altta yer alan Tuş Sırasını Değiştir... butonuna tıklayın.

Açılan pencerede Giriş Dilini Değiştir ve Klavye Düzenini Değiştir başlıklarının altındaki seçenekleri "Atama Yapılmadı" olarak değiştirin. Tamam-Tamam diyerek kapatın.

Ya da bu ayarlarda farklı tuş kombinasyonları atayabilirsiniz.

Windows 10 için anlatıyorum:

Ayarlar > Zaman ve Dil > Bölge ve dil

Bu menüde "İlgili Ayarlar" başlığı altında "Gelişmiş klavye ayarları"na girin.

"Dil çubuğu seçenekleri"ne tıklayın.

Açılan pencerede Gelişmiş Tuş Ayarları sekmesine geçin.
Altta yer alan Tuş Sırasını Değiştir... butonuna tıklayın.

Açılan pencerede Giriş Dilini Değiştir ve Klavye Düzenini Değiştir başlıklarının altındaki seçenekleri "Atama Yapılmadı" olarak değiştirin. Tamam-Tamam diyerek kapatın.

Ya da bu ayarlarda farklı tuş kombinasyonları atayabilirsiniz.
İlgili Ayarlar Bölümünde Klavye ayarları yazmıyor maalesef :(

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    118,4 KB · Görüntüleme: 100
Merhaba arkadaşlar. PUBG oynarken bazen klavyemde tuşlarımın çalışmadığını görüyorum. İlk önce klavyemde sorun var sandım ama sonradan fark ettim ki aslında dil Türkçe'den İngilizce'ye geçmiş.

Onu Türkçe yapınca sorun çözülüyor. Oyun içerisinde hangi tuşa basıyorsam oyundan çıkınca da o tuşlara bastım. Hangi tuş kombinasyonu ile yaptığımı anlamadım. Oyun içerisinde bol bol Ctrl, TAB, Shift tuşlarına basıyorum. Sorun dilleri kaldırmak diyeceksiniz ama maalesef kaldıramam çok işime de yarıyorlar. Yüksek lisans yapıyorum Arapça ve İngilizce çok önemli.

Hangi tuş ile dil değiştiriyorsam o tuşları oyun içerisinde belki değiştirebilirim veya kapatılabiliyorsa Windows ayarlarından kısayol ile dil değiştirmeyi iptal edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. :)
Shift+Alt tuşu klavye dili değiştirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı