Çözüldü Oyun içi kilitlenme sonrası işletim sistemi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

keremkarakaya

Kilopat
Yer
Istanbul
Merhaba,
Valorant oynarken bilgisayar dondu. Uzun süre bekledikten sonra cevap alamayınca dizüstü bilgisayarımı açma kapama tuşundan kapattım. Sonra tekrar açtığımda Windows bir hata ile karşılaştı yazısını ve ardından onarma ekranını gördüm. Onarma ekranında hata vermeye devam ettiği için bende işletim sistemi kurulu SSD'yi biçimlendirdim ve Windows 11 kurulu yeni bir USB hazırladım. Temiz kurulum yapmaya çalıştığım zamanda kurulumda hatalar meydana geliyor.
Donanımsal mı yoksa hazırladığım Windows USB'sinde mi hata var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • Lenovo Ideapad 510
  • Intel Core i7 7500U işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX940MX ekran kartı
  • Çift kanal 12 GB RAM
  • 250GB Apacer SSD + 1TB Seagate HDD
Hata meydana geldiğinde sistemde Windows 10 kuruluydu. Tekrardan kurmaya çalıştığım işletim sistemi Windows 11'idi. Hazırlamış olduğum USB'yi Rufus üzerinden oluşturdum. USB'de hata olabileceğini düşündüğümden defalarca Rufus'dan biçimlendirerek yeniden hazırladım.

Çözüm
Bu hata kodu direk hatanın kaynağını göstermiyor. Donanımsal da olabilir yazılımsal da olabilir demişler. Bu sebepten ötürü geniş kapsamlı olan bu kodu paylaşmadım:
0x80300024.

Hocam sadece SSD takılı olsun sistemde. HDD'yi çıkartıp tekrar format atmayı deneyin.
Merhaba,
Valorant oynarken bilgisayar dondu. Uzun süre bekledikten sonra cevap alamayınca dizüstü bilgisayarımı açma kapama tuşundan kapattım. Sonra tekrar açtığımda Windows bir hata ile karşılaştı yazısını ve ardından onarma ekranını gördüm. Onarma ekranında hata vermeye devam ettiği için bende işletim sistemi kurulu SSD'yi biçimlendirdim ve Windows 11 kurulu yeni bir USB hazırladım. Temiz kurulum yapmaya çalıştığım zamanda kurulumda hatalar meydana geliyor.
Donanımsal mı yoksa hazırladığım Windows USB'sinde mi hata var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • Lenovo Ideapad 510
  • Intel Core i7 7500U işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX940MX ekran kartı
  • Çift kanal 12 GB RAM
  • 250GB Apacer SSD + 1TB Seagate HDD
Hata meydana geldiğinde sistemde Windows 10 kuruluydu. Tekrardan kurmaya çalıştığım işletim sistemi Windows 11'idi. Hazırlamış olduğum USB'yi Rufus üzerinden oluşturdum. USB'de hata olabileceğini düşündüğümden defalarca Rufus'dan biçimlendirerek yeniden hazırladım.

Aldığınız hatalar nedir?

En çok ihtiyacımız olan bilgiler haricinde her bilgiyi vermişsiniz sağ olun. Hocam hata alıyorsunuz tamam da, ne hatası, kodu nedir hatanın?

Aldığınız hatalar nedir?

Bu hata kodu direk hatanın kaynağını göstermiyor. Donanımsal da olabilir yazılımsal da olabilir demişler. Bu sebepten ötürü geniş kapsamlı olan bu kodu paylaşmadım:
0x80300024.

Hocam sadece SSD takılı olsun sistemde. HDD'yi çıkartıp tekrar format atmayı deneyin.

SSD takılıyken HDD'yi çıkardım sistem yine işletim sistemi kurmadı.
Sonra SSD'yi çıkardım HDD ile denedim bu sefer işletim sistemi kurdu.
Mecbur gidip yeni SSD aldım. Eski SSD'yi de garantiden değiştireceğim geldikten sonra ikinci elden sıfır kutulu olarak satarım.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı