Oyun içi küfürleşme sonrası dava açacağını söyledi

Adamın bir ban sebebi ne admin bir sebepten banlamış ve arkadan size küfür ediyorsa boş konuşuyor demektir. Dava falan açamaz zaten kazanamaz korkutuyor sizi boş verin çoluk çocuktur.
Ban sebebi küfür etmesi, logda gözüken sözlerden sonra banlandı.
Yahu kaç tane bu tarz konu açıldı ben tutamadım çetelesini. Madem korkuyorsunuz da neden küfür ediyorsunuz? Biri yarın karşınıza bu konuşma geçmişini çıkarıp dava ettiğinde "evet ben yazdım, ben hakaret ettim" diyebilin en azından.
Diyorum ki yapmam gereken bir şey var mı? Konuyu bunun üzerine açtım zaten, tartışmayı başlatan o. Kendisi ile oyun içerisinde herhangi bir diyoloğumuz olmamasına rağmen küfür etti. Sunucuda iletişim bani yedikten sonra ben de ona chat üzerinden Nasılsın Hasan, iyi misin gibi sorular sordum dalga geçmek amaçlı. Kendisi daha sonrasında Steam üzerinden profilime küfürler yazdı ben de gittim ona yazdım. Sonrasında da engelledim. Arkadaş listemden birisine yazarak bana dava açacağını, kendisine ismimi vermesini istemiş. Biz de geçiştirdik cevaplamadik. Ben de merak ettim bu olay nasıl başlamıştı diye sunucuya gidip adminden log istedim. Loglar o şekilde. Mide çıkarsam ne olur diyorum, adam küfür ediyor. Daha sonrasında ban yediği zaman ben onunla dalga geçiyorum. Ve kufurlesme Steam yorumları üzerinden devam ediyor.

@mertbelder Dava açacaksa açana kadar bekle yapabilecek bir şeyin yok şu an. Dava açılırsa avukatınla görüşüp savunmanı onun tavsiyeleriyle hazırlarsın. İnternet üzerinde yaşanan tartışmaların (özellikle oyunlarda yaşanan) mahkemeye taşınması 10.000'de 1 falandır herhalde. Hiç yok diyemem ancak dava açacak olan biri dava açmakla tehdit etmek yerine davayı açar. Lafla gemi yürümüyor sonuçta.

Oyun içi sohbetten küfür etti sonra sunucudan ban yiyince Steam'den yazdı, orada küfürlesmeler yaşandı. Şimdi de diyor ki sana dava açacağım. Sunucu admininden logları istedim ne yaşamışız diye, bakıyorum ben bir şey dememişim. Bana saldıran O, daha sonrasında Steam sohbeti üzerinde karşılıklı küfürleşme yaşandı ancak anlam veremedim. Şu durumda bir tedbir almam gerekir mi? Avukat ile konuşmamın bir faydası olur mu? Steam'in log vermediğini duydum, bu adam neye dayanarak beni dava edecek? Şimdiden teşekkürler.

Küfürlerin ekran görüntüsünü veya fotoğrafını al avukata git durumu anlat polisler bulur para veya hapis cezası alır.

Geri
Yukarı