Oyun için 25.000TL sistem toplama

Bütçe
25000
Gayet işinizi görebilecek bir sistem. 3080 bulunduran hazır sistemler biraz daha pahalı.

Kasanın hava akışı iyi değil yeni bir kasa alınabilir.

Gayet işinizi görebilecek bir sistem. 3080 bulunduran hazır sistemler biraz daha pahalı

Eğer alırsanız ram takviyesi yapmanızı tavsiye ederim. Şu anlık idare eder ama teknoloji gelişiyor.

Neden beslemesin hocam 650W yeterli ama bu sisteme yakışmamış haklısınız. Sinerji'nin sistemindeki PSU modelini ve kaç W olduğu göremedim.

Hocam her türlü oyunu sorunsuz oynarsınız, yayında yaparsanız şüpheniz olmasın. Yayın için sistem önemli lakin güzel bir internetinizin de olması lazım hatırlatayım dedim.

Sistem güzel ancak özelliştirme yok o SSD olmamış bence. RAM'de aynı şekilde.

Ben olsaydım bu kadar bir yüksek bütçede stok beklerdim, her ne kadar uzun sürecek olsa da değeceğine eminim. Zamanında R9 5900X koyuyorduk bu bütçeye.

Stok sorunu düzelse dahi fiyat sorunu var, Türkiye'de eline para geçmişken alınmalı bence bir şeyler.
Eh hocam 10.000TL bütçe vs olsa tamam şimdi alınır ama 25K az para değil. Bekleyip en iyisini almak daha mantıklı olur çünkü az para ödenmiyor.
Hocam emin olun bana göre 16 bile yetersiz şu an. Sıradan bir kullanıcıyı anca besler.
Katılıyorum, güç gerektiren yayınlarda işlemci ve ekran kartı yetse bile RAM'den dolayı işkence çekilebiliyor. 32 GB alınmalı.

Benım attıgım bilgisayarı al. Ryzen 7 5800X seç, anakart B550 Aorus Pro seç, RAM G.Skill 32 GB Trident Z Neo RGB seç, SSD 1 TB 980 EVO seç, kasa TD500 Cooler Master seç, 25K oluyor. Gayet iyi, her oyunu oynar, yayın yaparsın. Yayın yapacaksan ekstra HDD alabilirsin videolar için 1 TB, 2 TB Seagate Barracuda'dan birini.

Satın aldım, inşallah sorunsuz oynatır.

Geri
Yukarı